تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۸:۱۴ بازدید: 1809      نظرات: 0      کد مطلب: 22626
خیز بلند شهرداری مهاباد برای اجرای پروژەهای عمرانی

آغاز عملیات کمربندی شمال و جنوب شهر


  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، امروز سه‌شنبه، ١٧ بهمن‌ماه ١۴٠٢، به مناسبت دهه مبارک فجر، آیین کلنگ‌زنی پل بالادست پیروزی مهاباد، با حضور مسئولین و اقشار مردم برگزار شد.

 

بابک رستم‌پور، شهردار مهاباد در این باره به هاژه گفت: به جهت هدایت و روانسازی ترافیک مرکز شهر، پل بالادست پیروزی بر روی رودخانه مهاباد کلنگ‌زنی شد. این پل که به عنوان یک رینگ رفت‌وآمد عمل‌ می‌کند، موجب کاهش چشمگیر ترافیک در مرکز شهر خواهد شد.

رستم‌پور درباره اطلاعات این پروژه اظهار داشت: طول این پل ۶٠ متر و عرض آن ٢۵ متر است. سازه پل بر روی ٢٢ شمع بتنی به قطر ١٫۵ متر و عمق ٢٠متر قرار خواهد شد. همچنین در پروژە بالادست پل پیروزی، مقدار ١٩٠ تن آرماتور به کار رفته می‌رود.

بابک رستم‌پور، شهردار مهاباد با اعلام اعتبارات پروژە، بیان داشت: هزینه این پروژه، ١۵ میلیارد تومان بوده که از محل عوارض و مالیات پرداختی شهروندان تامین شده است.

بابک رستم‌پور افزود: پروژە پل بالادست پیروزی در حال حاضر، ٣٠ الی ۴٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می‌رود تا خردادماه سال آینده به بهرەبرداری برسد.

شهردار مهاباد در ادامه با تشریح برنامەها و پروژەهای دیگر شهرداری به هاژه گفت: به دلیل شرایط توپوگرافی شهر، و گسترش شهرک‌های اقماری در مهاباد، توسعه متوازن از نظر عمران و راه دسترسی صورت نگرفته است به این جهت، شهرداری درنظر دارد با احداث چند پروژە این خلا را پر کند.

وی افزود: احداث پروژه کمربندی شمال و جنوب شهر شروع شده که تاثیر به سزایی در هدایت و روانسازی ترافیک خواهد داشت. همچنین طرح اتصال راه دسترسی دو سد وسوکند و سد مهاباد به طول بیش از ٣ کیلومتر از دیگر برنامەهای شهرداری تا پیش از به پایان رسیدن دوره ششم می‌باشد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد