تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۲۱:۵۵ بازدید: 833      نظرات: 0      کد مطلب: 22576

سه طرح عمرانی و بهداشتی در مهاباد بە بهرەبرداری رسید


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، در دومین روز دهه مبارک فجر، با حضور مسئولین شهرستانی، دو طرح عمرانی و یک طرح بهداشتی در شهرستان مهاباد به بهرەبرداری رسید. همچنین کلنگ‌زنی یک پروژه نیز انجام شد.

 

امروز شنبه، ١۴ بهمن، پارک سیداوا به بهرەبرداری رسید.

در این بارە، بابک رستم‌پور، شهردار مهاباد گفت: پارک خطی محله سیداوا، به مساحت ٨هزار متر مربع امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت. بودجە صرف شده برای این طرح ۵ میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده و مدت‌زمان احداث آن، هشت ماه زمان برده است.

وی افزود: فاز اول این پروژە، شامل ۴ هزار و دویست متر مربع پیادەراه بودە و ٣هزار و ٨٠٠ متر باقیمانده را فضای سبز تشکیل می‌دهد. شهرداری در نظر دارد ضلع شمالی سیداوا را نیز به پارک تبدیل کند. همچنین در برنامه فصل کاری آینده، ٣٫۵ هکتار فضای سبز برای محله پشت‌تپ در نظر گرفتە شده است.

در ادامه بهرەبرداری و کلنگ‌زنی از پروژەها، نوبت به کلنگ‌زنی پل باکسی بتنی کتاب بر روی رودخانه یرغو رسید.

رستم‌پور درباره این پروژه اظهار داشت: پل باکسی بتنی کتاب مهاباد با طول ۶۵ متر و عرض ١۶ متر، خیابان ملای جزیری را به بلوار خلفای راشدین متصل کرده که تاثیر بسزایی در کنترل ترافیک شرق شهر خواهد داشت.
 

شهردار مهاباد ادامه داد: بودجه اختصاص‌یافته برای پل کتاب، ٨ میلیارد تومان بوده که از محل درآمد‌های عمومی شهرداری تامین می‌شود. تعلل شرکت سازنده باکس‌های بتنی موجب کندشدن پیشرفت این پروژه شده است با این حال انتظار می‌رود در سه ماهه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بهرەبرداری از راه آسفالت لاچین به شیلاناوێ مهاباد از دیگر برنامەهای امروز بود.

رضا گنجعلی، معاون اداره راهداری و حمل‌ونقل جادەای مهاباد درباره پروژه آسفالت لاچین به شیلاناوێ گفت: این پروژه در دو فاز و به مساحت ۴ کیلومتر بوده کە فاز بعدی آن نیز پیمان‌سپاری شده است. هزینه کلی این پروژه در دو فاز ٨ میلیارد و پانصد میلیون تومان می‌باشد.

مرکز سلامت روان جامعه‌گر مهاباد، پژوه شبکه بهداشت و درمان بود که مورد بهرەبرداری قرار گرفت.

دکتر امید صادق‌امیری، رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در این باره بیان داشت: پروژه مرکز سلامت روان جامعه‌گر در محل مرکز بهداشت فرهنگیان مهاباد با اعتبار ۵٠٠ میلیون تومان به بهرەبرداری رسید.

وی افزود: در این مرکز روانپزشک، مددکار و روانشناس مستقر است که در زمینه سلامت روان و کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد