تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند ساعت ۱۴:۲۰ بازدید: 264      نظرات: 0      کد مطلب: 3243

مرگ 135 معتاد در کرمانشاه


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از جان باختن 135 معتاد طی سال جاری در استان خبر داد.

علی شمشیری اظهار کرد: امسال 135 معتاد در سطح استان فوت کردند که از این تعداد 117 نفر مرد و 18 نفر زن بودند.

وی تصریح کرد: این تعداد نسبت به سال گذشته با فوت 106 نفر، رشد 27 درصدی داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با تاکید بر روند افزایشی مرگ و میر معتادان در استان، گفت: متاسفانه با افزایش مصرف مواد صنعتی و از طرفی مصرف ترکیبی مواد و نیز افزایش ناخالصی مواد مخدر، روند افزایش مرگ و میر معتادان در سالهای آتی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: مواد سنتی برای از پا انداختن فرد معتاد زمان طولانی می‌طلبید، اما مواد صنعتی در مدت زمان کوتاهتری می‌تواند یک فرد معتاد را از پا درآورد.

شمشیری افزود: از طرف دیگر ناخالصی مواد مخدر نیز افزایش یافته که همین امر مرگ و میر معتادان را از افزایش می‌دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمارهای گذشته 55 هزار معتاد در استان وجود دارد، گفت: این آمار را قبول نداریم زیرا با واقعیت جامعه منطبق نیست. اخیرا شناسایی جدیدی در این زمینه صورت گرفته که به زودی بر اساس آن آمار جدید معتادان اعلام می‌شود.

شمشیری با بیان اینکه بیش از 90 درصد معتادان را مردان تشکیل می دهند، گفت: همواره بیشتر معتادان را مردان تشکیل می‌دهند که علل مختلفی برای این امر وجود دارد، از جمله اینکه مردان از آزادی بیشتری برخوردار بوده و رفت و آمد در شب و در جمع دوستان بیشتر در میان مردان رواج دارد.

شمشیری افزود: از طرفی زنان دارای حجب و حیای خاصی هستند که شاید در مردان در زمینه مصرف مواد مخدر کمتر باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با هشدار نسبت به روند افزایش زنان معتاد، گفت: متاسفانه با ورود مواد صنعتی و تبلیغ این مواد به ویژه در آرایشگاه ها جهت لاغری و زیبایی در سالهای اخیر موجب شده زنان نیز گرایش به سمت مصرف این مواد پیدا کنند.

منبع: ایسنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد