تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند ساعت ۱۲:۳ بازدید: 286      نظرات: 0      کد مطلب: 3241

اولین نگارخانه خصوصی غرب کشور در سنندج

گالری هنری ' دیار' به عنوان اولین نگارخانه خصوصی غرب کشور شامگاه یکشنبه با حضور استاندار کردستان در سنندج گشایش یافت.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، استاندار کردستان در آیین گشایش این گالری گفت: با در نظر گرفتن ظرفیت های عظیم فرهنگی و هنری کردستان احداث نگارخانه های هنری توسط بخش خصوصی امری کاملا شایسته و توجیه‌پذیر است.
عبدالمحمد زاهدی با بیان اینکه سنندج ظرفیت ایجاد گالری‌های هنری بسیاری دارد افزود: استان کردستان دارای ظرفیت‌های فرهنگی فراوان برای ایجاد گالری و پاتوق‌های هنری ارزیابی کرد. 
وی با بیان اینکه نیاز است هنرمندان بیشتری در استان و شهر سنندج نسبت به احداث گالری اقدام کنند اضافه کرد: مکان‌هایی از این دست متعلق به تمامی هنرمندان است که در آن می توانند توانایی های هنری کردستان را به کشور و جهان عرضه کنند.
زاهدی افزود: هنر و هنرمندان کردستانی می توانند در عرصه بین المللی هنر ایران زمین را به خوبی عرضه کنند و ما نیز با تمام توان از آنان حمایت می کنیم.
استاندار کردستان وجود چنین گالری هایی را مفید دانست و ادامه داد: در این مکان ها علاوه بر ارائه هنر، می توان به علاقمندان نیز آموزش ارائه داد.
زاهدی توجه به بعد اقتصادی هنر را از جمله الزامات تداوم و حرکت هنر به سمت پیشرفت و تعالی توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه در گالری های خصوصی محدودیت خاصی از حیث زمان برای ارائه آثار به مخاطبان و علاقه مندان وجود ندارد، ابعاد اقتصادی هنر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. 
وی هنرمندان را خلاق و آفرینشگر دانست و گفت: هنرمندان با خلق زیبایی جلوه های بی نظیری از هستی را در قالب هنر ارائه می دهند.
این نگارخانه به همت هنرمند خوشنویس استاد حسن انجمن در سنندج راه اندازی شده است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد