تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۲ دي ساعت ۲۰:۴۴ بازدید: 1267      نظرات: 1      کد مطلب: 22394

واکنش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به انتقاد یک شهروند


به گزارش هاژه، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد به انتقاد یکی از شهروندان مبنی بر مشکلات تعاونی 16مسکن مهر سیدآباد واکنش نشان داد.
صبح امروز شهروندی در ستون الو هاژه گفته بود: «تعاونی مسکن مهر 16 بیش از 15 سال از شروع بکارش می‌گذرد و در حال فرسوده شدن است، ولی هنوز تمام نشده و پول‌های بسیار گزافی از ما می‌خواهند. متاسفانه نه اداره کار نه مسکن و شهرسازی نه فرمانداری برای ما کاری نکرده‌اند و ما هر روز از سوی تعاونی تهدید به اخراج می‌شویم».
 
متن جوابیه بدین شهرح است:
 
عرض سلام و ادب احترام:
در ارتباط با انتقاد یکی از مخاطبان کانال هاژه مربوط به عدم پیگیری و پاسخگویی ادارات سطح شهرستان در مورد تعاونی مسکن مهر محلی شماره شانزده مهاباد به اطلاع می‌رساند که یکی از اهداف شرکت‌های تعاونی معمولا حل مشکلات اقتصادی و ایجاد رفاه و زندگی بهتر برای اعضای آن است و منافعی نیز که از همکاری و فعالیت گروهی حاصل میشه به طور برابر و یکسان بین همه‌ی اعضا توزیع می‌گردد. اما متاسفانه یک سری مشکلات و عدم همکاری تعدادی از اعضاء موجبات مشکلات فوق را پدید آورده است که اهم آن بدین شرح می‌باشد. 
۱. تنها شرکت باقیمانده در سایت سیدآباد شرکت تعاونی شماره شانزده می باشد. 
۲. بدلیل عدم همکاری در انجام تعهدات مالی تعدادی از اعضا یا سرمایه گذاران روند پیشرفت در مراحل پایانی کند ارزیابی می‌گردد.
۳. با توجه به تکمیل واریزی و انجام تعهدات مالی تاکنون قریب به ۵۰ واحد از ۸۰ واحد احداثی تحویل متقاضیان گردیده و در حال حاضر اعضای محترم در آن ساکن می‌باشند.
۴. متاسفانه بدلیل تورم و همچنین عدم پاسخگویی تعدادی از اعضاء در رابطه با تکمیل واریزی برآورد تقریبی پایان پروژه غیرممکن می‌باشد. 
۵. از ابتدای سال تاکنون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد بارها نسبت به دعوت از هیئت مدیره و اعضای شرکت اقدام نموده و در این راستا نسبت به بازدید، مکاتبه و همچنین جلسات رودررو اقدام نموده است.
۶. علیرغم تذکرات جدی به اعضای کم کار، متاسفانه متقاضیان تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده که این امر باعث گردیده درصد پیشرفت پروژه مورد انتظار نباشد.
۷ . در راستای رفاه حال اعضای شرکت و همچنین ایجاد حس اعتماد و همکاری این اداره نسبت به تعیین چند نفر به عنوان معتمد و هیئت امنا، موازی با پیمانکار و هیئت مدیره شرکت اقدام نموده ولی متاسفانه اعضای کم کار تاکنون اقدامی نسبت به انجام تعهدات مالی خود ننموده‌اند.
۸. در صورت تامین تسهیلات در نظر گرفته شده از طرف شورای مسکن استان و همچنین مساعدت دستگاه‌های متولی شهرستان در راستای پیگیری اخذ تسهیلات بلاعوض (آسانسور، سیستم پمپاژ آب) شاهد کاهش هزینه‌ها بوده و بار مالی اضافی از دوش عزیزان کم خواهد گردید.
۹. این اداره ضمن حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد و بالاخص شرکت تعاونی مسکن مهر محلی شماره ۱۶ مهاباد مجدانه پیگیر حل مشکلات عزیزان بوده و تا حصول نتیجه نسبت به مذاکره و مکاتبه با عزیزان و دستگاه‌های اجرایی ادامه خواهد داد.
با تشکر روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیر ۱۴۰۲/۱۰/۴
سلام و وقت بخیر، اگربخواهیم جوڵب اداره تعاون را در کمال ادب و احترام بدهیم باید چکار کنیم؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد