تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۲ دي ساعت ۱۲:۴۰ بازدید: 901      نظرات: 0      کد مطلب: 22388
در جلسه شورای اداری مهاباد اعلام شد

گازرسانی به روستاهای مهاباد با اعتبار 434 میلیارد تومان


به گزارش هاژه، با حضور مسوولان شهرستان مهاباد، جلسه شورای اداری در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.
عبدالواحد مریمی رییس شرکت گاز مهاباد در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: عملیات گازرسانی به 63 روستای شهرستان مهاباد با اعتباری بالغ بر 434 میلیارد تومان درحال انجام است و گازرسانی برای 35 روستای دیگر این شهرستان در دست طراحی می‌باشد.
وی با بیان اینکه 83 روستای این شهرستان در چند سال گذشته از عمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند، افزود: درحال حاضر میزان برخورداری از نعمت گاز طبیعی در سطح شهرستان مهاباد به بیش از 78 درصد رسیده است.
مریمی تصریح کرد: با اتمام پروژه 63 روستایی که عملیات گازرسانی برای آنها درحال انجام است، میزانب رخورداری شهرستان مهاباد از گاز طبیعی به بیش از 90 درصد خواهد رسید.
محمدصالح پیروتی رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی مهاباد نیز در این جلسه از کسب رتبه دوم این شهرستان در اجرای تعهدات اشتغالزایی خبر داد و گفت: از آغاز امسال تاکنون، حدود 109 درصد تعهد ابلاغی این شهرستان درخصوص اشتغالزایی محقق شده و از این لحاظ، مهاباد رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است. 
وی افزود: امسال همچنین 3 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به 60 نفر پرداخت شده است.
حسن عباسی فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با اشاره مشکلات برخی تعاونی‌های مسکن در این شهرستان اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات تعاونی‌های مسکن حل و فصل شده و اعضا باید صبر داشته باشند تا روال اداری برخی پرونده‌ها طی شود.
وی افزود: مشکلات 18 ساله برخی تعاونی‌ها ازجمله آذرایثار رفع شده و تعدادی از اعضا می‌توانند برای پروانه به شهرداری مراجعه نمایند، برای آندسته از زمین‌های این تعاونی هم که معارض دارند، زمین جایگزین درنظر گرفته شده است.
عباسی تصریح کرد: اعضای این تعاونی باید مدتی صبر نمایند تا مشکلات اداری و برخی پرونده‌ها روال اداری خود را طی نمایند.
وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده مشکل 4 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن در این شهرستان به نتیجه رسیده و در آینده شاهد رفع مشکلات تمامی آنها خواهیم بود.
فرماندار مهاباد در بخشی از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن انتخابات اظهار کرد: نتیجه بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مورخه 14 دیماه اعلام می‌شود و بازه زمانی یکماهه برای بررسی اعتراض کاندیداها برای در نظر گرفته شده است.
وی افزود: اسامی کاندیداها از سوی فرمانداری در دوم اسفندماه اعلام و تبلیغات کاندیدها‌ از سوم اسفند آغاز می‌گردد.
حسن عباسی تصریح کرد: امسال امکانات دولتی نیز برای برخورداری کاندیداها جهت تبلیغات در نظر گرفته شده است.
فرماندار مهاباد در پایان با اشاره به تحولات فضای آموزشی در سطح روستاها اظهار کرد: با تلاش و برنامه ریزی انجام شده مدارس کانکسی جمع آوری و بازسازی مدارس تخریبی در سطح روستاها تا مهر سال آینده در دستور کار قرار دارد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد