تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۸:۴۷ بازدید: 297      نظرات: 0      کد مطلب: 22297

شمار شهیدان غزه از ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر فراتر رفت


سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که ۱۷۱۷۷ فلسطینی از ابتدای حمله ارتش رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون به شهادت رسیده‌اند.

 

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در نتیجه حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به غزه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

 

بر این اساس تعداد شهیدان فلسطینی در غزه از ابتدای جنگ تاکنون به ۱۷۱۷۷ نفر رسیده است. همچنین بیش از ۴۶ هزار فلسطینی دیگر نیز در نتیجه جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در غزه زخمی شده‌اند.

 

القدره تاکید کرد: اوضاع بهداشتی در رفح فاجعه‌بار است و امکانات بهداشتی با حجم حمله‌ها و تعداد آوارگانی که به این شهر آمده‌اند هم‌خوانی ندارد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه تصریح کرد: رفح در ساعت‌های گذشته شاهد جنایت‌های وحشتناکی بوده که در نتیجه آن ۲۲ شهروند به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

 

القدره ادامه داد: نوار غزه با قحطی روبروست و این قحطی روی کودکان شیرخوار، زخمی‌ها، بیماران و مبتلایان به بیماری‌های مزمن تأثیر می‌گذارد.

 

وی افزود: در نتیجه حمله‌های اشغالگران تاکنون ۴۶ هزار نفر زخمی شده‌اند که تنها ۴۰۷ نفر از آنان از طریق گذرگاه رفح از نوار غزه خارج شده‌اند.

 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد