تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۸:۴ بازدید: 206      نظرات: 0      کد مطلب: 22274

آغاز کاشت ۱۲ میلیون اصله نهال در استان کوردستان


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کوردستان از آغاز غرس ۱۲ میلیون اصله نهال در استان خبر داد.

بهزاد شریفی‌پور در حاشیه مراسم کاشت درخت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج،با اشاره به آغاز کاشت یک میلیارد درخت در کشور، سهم کوردستان را 12 میلیون اصله نهال در استان کوردستان عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح از امروز در صلوات‌آباد سنندج شروع شد.

 

وی با اشاره به اینکه طرح مردمی تولید و کاشت درخت 4 ساله و از امروز تا سال 1405 در نقاط مختلف استان با مشارکت مردم غرس و نگهداری می‌شود، افزود: براساس این طرح سالانه 250 میلیون نهال در کشور و در استان کوردستان 3 میلیون نهال غرس می‌شود.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کوردستان با بیان اینکه اکنون 3 میلیون اصل نهال برای سال نخست در استان تأمین و آماده کاشت است، گفت: از میزان، 1900 اصله نهال در بخش زراعت و تحویل صاحبان و فعالان این عرصه داده شده و 1100 نهال نیز طبق قانون هوای پاک در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.

 

وی با ذکر اینکه طرح جامع مدیریت صلوات‌آباد، سه هزار و 600 هکتار وسعت دارد که شامل آبخیزداری، گردشگری و درختکاری است، عنوان کرد: وسعت درختکاری در این منطقه 450 هکتار است که امروز با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم و دوستداران طبیعت کاشت شد.

 

شریفی‌پور هدف از اجرای این طرح را افزایش سرانه فضای سبز و ترویج سنت حسنه درختکاری خواند و تصریح کرد: فرهنگ‌سازی مهمترین بستر و راهکار برای نگهداشت نهال‌های غرس شده است، بنابراین از همه مردم دوستدار طبیعت درخواست می‌شود که در این زمینه ما را همراهی کنند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد