تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان ساعت ۱۸:۱۵ بازدید: 897      نظرات: 0      کد مطلب: 22218
محدودیتی برای تأسیس دفاتر پیشخوان وجود ندارد

دفاتر پیشخوان ملزم به ارائه خدمات پستی هستند


به گزارش هاژه، مدیرکل اداره پست آذربایجان غربی با بیان اینکه محدودیتی برای تأسیس دفاتر پیشخوان وجود ندارد گفت: دفاتر پیشخوان ملزم به ارائه خدمات پستی هستند.
جواد فتاح‌زاده در جلسه شورای راهبردی مدیران کل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در مهاباد اظهار کرد: محدودیتی برای واگذاری دفاتر ICT وجود ندارد، اما باید کل خدمات دولتی که در مجوز به آنها اشاره شده را ارائه دهند.
وی افزود: دفاتر پیشخوان به‌ویژه در روستاها حق ندارد از قبول مرسولات پستی خودداری نمایند و تنها خدمات بانکی را ارائه دهند.
فتاح‌زاده با بیان اینکه قبول مرسولات با توزیع آنها دو بخش جداگانه هستند، تصریح کرد: دفاتری که از ارائه خدمات دولتی امتناع کنند لغو مجوز می‌شود، برای توزیع مرسولات نیز دفاتر می‌توانند با اداره پست قرارداد همکاری امضا کنند، اما قبول مرسولات پستی از وظایف آنها است.
مدیرکل اداره پست آذربایجان غربی با بیان اینکه درحال حاضر 34 دفتر پیشخوان در شهرستان مهاباد ارائه خدمات می‌دهند، اظهار کرد: مجوز ایجاد پست بانک نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی است. 
وی افزود: بهنگام‌سازی کدپستی شهرستان‌ها با توجه به سرشماری نفوس و مسکن سال 1405 در دستور کار قرار دارد و در این رابطه نیازمند همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای نامگذاری کوچه و خیابان و همچنین پلاک آبی منازل هستیم.
جواد فتاح‌زاده تصریح کرد: آذربایجان غربی بدلیل عدم تعامل کافی شهرداران و دهیاری‌ها در سنوات گذشته برای بهنگام‌سازی موفق نبوده درحالیکه در استان‌های همجوار در این باره بسرعت پیشرفت داشته است.
مدیرکل اداره پست آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: بر اساس بودجه سال 1402 بنا است که 20 درصد خدمات بصورت هوشمند ارائه شود و برای تحقق این امر نیازمند ساماندهی کدهای پستی هوشمند و توسعه فیبر نوری هستیم.
وی افزود: برای سرشماری نفوس و مسکن سال 1405 نیز نیازمند احراز کد پستی 10 رقمی هستیم، لذا تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری مهاباد برای انجام این اقدامات منعقد خواهد شد.
فتاح‌زاده تصریح کرد: در آینده کلیه مجوزها بصورت الکترونیکی صادر خواهد شد و بهنگامسازی کد پستی یکی از مولفه‌ها برای احراز هویت مکانی متقاضیان است.
وی در پایان اضافه کرد: توسعه فیبر نوری و کد QR بر روی پلاک‌های آبی منازل یکی از مولفه‌های اصلی دولت الکترونیک است.
کمال عثمانی رییس اداره پست شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: مهاباد درچند سال گذشته بیشترین حجم مرسوله‌های وارده و صادره استان را به خود اختصاص داد.
وی افزود: با توجه به حجم بالای مرسولات پستی قرار است شهرستان مهاباد با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان به دستگاه نوار نقاله تسمه‌ای( دستگاه ویژه بارگیری و تخلیه مرسولات پستی) تجهیز شود.
عثمانی با بیان اینکه بالاترین سطح و میزان ارائه خدمات در سطح استان مربوط به شهرستان مهاباد است، تصریح کرد:  شهرستان مهاباد حدودا به اندازه 6 شهر استان آذربایجان غربی مرسولات پستی دارد و 17 درصد مرسولات پستی استان مربوط به این شهرستان است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد