تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان ساعت ۱۷:۹ بازدید: 959      نظرات: 1      کد مطلب: 22217

آخرین وضعیت اینترنت پرسرعت روستایی در مهاباد اعلام شد


به گزارش هاژه،  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی آخرین وضعیت اینترنت پر سرعت روستایی در مهاباد را اعلام کرد.

 قاسم جلیلی‌نژاد در جلسه شورای راهبردی مدیران کل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی که در فرمانداری مهاباد برگزار شد، اظهار کرد: طی 2 سال گذشته وضعیت ارتباطی شهرستان مهاباد از  متوسط استانی بالاتر بوده و هم‌اکنون ضریب برخورداری روستاهای این شهرستان از اینترنت پر سرعت به 93 درصد رسیده است.

وی افزود: در سال گذشته بیشتر از 10 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان از اینترنت پر سرعت برخوردار شدند و کمتر از 10 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان فاقد اینترنت پر سرعت هستند.

جلیلی‌نژاد تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پایان سال بغیر از 2 روستا که مسیرهای دسترسی به آن بسیار صعب‌العبور است، سایر روستاهای باقی مانده از اینترنت پر سرعت برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: برای تعدادی از روستای باقی مانده عملیات انتقال انجام شده و برای چند روستای دیگر نیز پیمانکار مشخص شده است.

*وضعیت فیبرکشی شهری در مهاباد*

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در خصوص آخرین وضعیت فیبرکشی شهری و میزان برخورداری شهر مهاباد از فیبر نوری اظهار کرد: مهاباد یکی از شهرستان‌های پیشتاز برای توسعه فیبرنوری بوده و به همین منظور پروژه فیبرکشی در این شهر با جدیت پیگیری می‌شود.

وی افزود: در بازه زمانی کوتاه، وقفه‌ای در پروژه صورت گرفته و به‌همین منظور پیمانکار جدید جایگزین شده و عملیات فیبرکشی از چند روز آینده از سر گرفته می‌شود.

جلیلی‌نژاد تصریح کرد: درحال حاضر نمی‌توان آمار مشخصی از میزان توسعه فیبر نوری در شهرستان مهاباد ارائه داد چراکه در مرحله استارت قرار دارد و زیرساخت‌های ایجاد شده فعلی نیز توسط برخی اپراتورها صورت گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایحان‌غربی در ادامه اظهار کرد: در حوزه فیبر نوری کمی از برنامه عقب بودیم و در سنوات گذشته آنگونه که لازم بوده پیشرفت قابل قبولی نداشته ولی اقدامات جدی برای سرعت‌بخشی به فیبرکشی صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس برنامه هفتم توسعه، پوشش فیبر نوری منازل و کسب‌‌وکارها باید انجام شود و فیبرنوری یکی از زیرساخت‌های اصلی سرشماری نفوس و مسکن سال 1405 است چراکه احراز هویت مکانی شهروندان باید از طریق زیرساخت‌های فیبر نوری انجام شود.

قاسم جلیلی‌نژاد تصریح کرد: آذربایجان غربی یکی از استان‌های پشرو در زمینه فیبر نوری در شمالغرب کشور است و بازه زمانی 30 ساله برای اتمام فیبر نوری منطقه پیش‌بینی شده تا شهروندان از سرعت چند برابر و بدون قطعی برخوردار شوند.

به گزارش هاژه، مدیران کل در حوزه‌‌های مختلف مخابرات، پست، پست بانک زیر ساخت و اپراتورها در صبح امروز در جلسه‌ای زیرساخت‌های ارتباطی مهاباد در حوزه‌های مختلف را بررسی کردند. در این جلسه برخی مشکلات دفاتر پیشخوان و پست‌بانک نیز مورد بررسی قرار گرفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۴۰۲/۸/۳۰
کوره انترنتی چی خو بدرد نمیخوره بعضی نقاط شهر نقطه کوردارە انترنت روستاها بماند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد