تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۲۸ آبان ساعت ۱۱:۱ بازدید: 419      نظرات: 0      کد مطلب: 22196

وزیر بهداشت مصر: هرگز وضعیت مصدومان غزه را در زندگی عادی پزشکی خود ندیده‌ایم


وزیر بهداشت مصر درباره دلایل عدم استقبال مصر از تعداد بیشتری از مجروحان غزه در بیمارستان‌های این کشور گفت که این تصمیم را مصر نمی‌گیرد.

 

خالد عبدالغفار، وزیر بهداشت مصر گفت: ما قادر به استقبال از هزاران مجروح فلسطینی در نوار غزه هستیم و طرح اضطراری را برای استقبال از مجروحان در بیمارستان‌های استان سینای شمالی و شهرهای مجاور داریم. مصر از همان روز اول جنگ سیستم بهداشتی خود را در وضعیت اضطراری قرار داد و از همان زمان تیم‌هایی برای کمک به مجروحان در مرزها اعلام آمادگی کردند. ما سه بیمارستان در استان سینای شمالی داریم و بعد از آن بیمارستان‌های منطقه کانال سوئز هستند که شامل بیمارستان‌های الاسماعیلیه و سوئز و بیمارستان‌های دمیاط، الشرقیه و مناطق دیگر مجاور نیز هستند.

 

به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، وی گفت: علاوه بر وجود کودکان مجروحی که باید چندین پزشک برای معالجه آنها وارد عمل شوند، ما مجروحانی داریم که جراحت‌هایی بسیار عمیق‌تر دارند. برخی از این جراحت‌ها ناشی از ترکش‌های موشک‌ها است که موجب ایجاد شکستگی در جمجمه و جراحت‌های عمیق و فلج و قطع اعضای بدن می‌شود.

 

وزیر بهداشت مصر گفت: آنچه در مجروحان غزه می‌بینیم به هیچ وجه نمی‌توانیم در زندگی پزشکی عادی خود شاهد آن باشیم و این یعنی ما به تیم‌های پزشکی با تخصص‌های مختلف نیاز داریم که با هم کار کنند. ما جراحی‌های زیبایی و جراحی‌های استخوان را همراه با ارائه خدمات روانی انجام می‌دهیم چرا که بسیاری از مجروحان دچار شوک روانی شده‌اند.

 

وزیر بهداشت مصر در مصاحبه با سی ان ان درباره دلایل عدم استقبال مصر از تعداد بیشتری از مجروحان غزه در بیمارستان‌های مصر گفت: این تصمیم به عهده مصر نیست. نمی‌دانم این تصمیم را چه کسی می‌گیرد. حتما فردی وجود دارد که مجروحان را بررسی می‌کند تا تصمیم بگیرد و اجازه خروج آن‌ها از غزه و انتقالشان به مصر را بدهد.

 

وی درباره اینکه آیا این تصمیم را رژیم صهیونیستی می‌گیرد یا خیر، گفت: من اطلاعاتی در این زمینه ندارم. اما حتما مقامات مشخصی در طرف مقابل این تصمیم را می‌گیرند.

 

همچنین می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین از سازمان ملل و نهادهای پزشکی بین‌المللی و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواست بر رژیم صهیونیستی برای انتقال نوزادان نارس و بیماران باقی مانده در بیمارستان الشفا به بیمارستان‌های کرانه باختری و مصر فشار بیاورد.

 

می الکیله اعلام کرد که در نتیجه اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، ۱۹۸ پزشک و کادر پزشکی از آغاز درگیری‌ها شهید شده و ۲۵ بیمارستان از ۳۶ بیمارستان و ۵۵ آمبولانس از کار افتاده‌اند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد