تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۸:۰ بازدید: 613      نظرات: 0      کد مطلب: 3206

کاهش سن اعتیاد در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، معاون پیشگیری سازمان بهزیستی آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از 87 میلیون تومان یاری برگ از سوی بهزیستی آذربایجان غربی به معتادین پرداخت شده است.

پروین محمدپوری درخصوص پرداخت یارانه درمان به معتادین نیازمند تحت عنوان یاری برگ از سوی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری بیش از 87 میلیون تومان یاری برگ به معتادین درجهت استفاده از کمپ های ترک در استان اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: مبلغ هریاری برگ 175 هزار تومان بوده که  امسال 500 نفر به تناسب نیازشان از بهزیستی آذربایجان غربی یاری برگ دریافت کرده اند.

محمدپوری با بیان اینکه متاسفانه سن اعتیاد در استان به زیر 18 سال رسیده است افزود: در 9 ماهه نخست امسال بطور تخمینی بیش از 3 هزار نفر معتاد در استان در مراکز اقامتی و سرپایی تحت درمان قرار گرفته اند.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیشترین گرایش معتادین استان طبق اعلام شورای هماهنگی به تریاک است تصریح کرد: مصرف عمده معتادین در آذربایجان غربی به تریاک و مشتقات آن بوده و لی در درجه دوم اعتیاد به شیشه نیز مشاهده شده است.

وی با اشاره به تعداد مراکز درمانی معتادین تحت نظارت بهزیستی آذربایجان غربی گفت: در استان 17 مرکز درمان سرپایی ، 15 مرکز اقامتی و 5 مرکز کاهش آسیب و یک شیلتر و مرکز اقامتی برای زنان وجود دارد.

محمدپوری با بیان اینکه در آذربایجان غربی هیچ مرکز اقامتی بلند مدت (tc) وجود ندارد افزود: با توجه به نیاز استان برای تاسیس مرکز اقامتی بلند مدت و اعلام فراخوان برای ایجاد چنین مرکزی بدلیل هزینه های بالای راه اندازی و اداره چنین مراکزی هنوز متقاضی اعلام آمادگی نکرده است.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به دستور العمل کشوری مبنی بر اصلاح و رفع نواقص کمپ های ترک اعتیاد گفت: در آذربایجان غربی علاوه بر اینکه مرکز اقامتی درجه یک وجود دارد ولی برای تمامی مراکز اقامتی تا پایان سال جهت اصلاح و رفع نواقص مهلت داده شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد