تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۴ آبان ساعت ۲۲:۱۰ بازدید: 567      نظرات: 0      کد مطلب: 22098
تفاهم‌نامه احداث مرکز دیالیز مهاباد امضا شد

خیرین سلامت قدم‌های اول را برداشتند


به گزارش هاژه، با حضور اعضای شورای خیرین سلامت مهاباد و رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در مرکز استان تفاهم‌نامه احداث مرکز دیالیز در این شهرستان امضا شد.

اعضای شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد بعد از امضای تفاهم‌نامه در نشستی کمیسیون‌های مختلف ازجمله عمران، مالی، رسانه و.. را برای بهبود و تسهیل روند کار را تعیین کردند.

شروین حسن‌زاده رییس شورای خیرین سلامت شهرستان در این جلسه با تأکید بر لزوم همراهی و مشارکت رسانه‌ها در جذب کمک‌های مردمی اظهار کرد:  در این تفاهم‌نامه به امضای رییس دانشگاه علوم پزشکی رسید، حساسیت و جدیت شورای خیرین سلامت مهاباد در تنظیم مفاد تفاهم‌نامه با استقبال مسوولان استانی روبرو شد.

حمید هدایت‌فر عضو شورای خیرین سلامت مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: برای جذب کمک‌های مردمی تلاش همه جانبه لازم است و اعضای خیرین سلامت ضمن اجرای پروژه در کمک مالی برای ساخت پروژه نیز بصورت جدی وارد عمل شده‌اند.

وی با بیان اینکه خاکبرداری و آزمایشات خاک در مرحله اول صورت می‌گیرد، افزود: در روزهای آتی با تحویل زمین از شبکه بهداشت و درمان مبلغ جمع‌آوری شده اعلام و بعد از آن بصورت منظم و مداوم مبالغ جمع‌آوری شده از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

آرش شهابی نائب رییس شورای شهر مهاباد نیز اظهار کرد: برای ساخت این مرکز باید بودجه‌ای کلان درنظر گرفت و این امر تنها با مشارکت جدی شهروندان میسر است.

وی افزود: رسانه هاژه نیز می‌تواند در زمینه جذب کمک‌های مالی برای کارهای عام‌المنفعه تجربه موفق مرکز ژیوان را تکرار کند.

مهندس محسن تدین دیگر عضو شورای خیرین سلامت نیز از آماده شدن نقشه سازه، تأسیسات و تأسیسات برق با مشارکت مهندسین شهرستان بدون هیچ چشم‌داشتی خبر داد و گفت: مسوولیت فنی پروژه نیز بر عهده 2 نفر از اعضای شورای خیرین سلامت خواهد بود که در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است.

دکتر امید صادق امیری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز در ادامه این نشست بر اهمیت نقش رسانه‌ها و شبکه‌های جمعی در آگاهی بخشی به جامعه تأکید کرد و گفت: اگر مردم بدانند که این اقدام تا چه اندازه به نفع شهر خواهد بود، درنگ نخواهند کرد و شاهد مشارکت گسترده مردم خواهیم بود.

وی افزود: زمان را نباید از دست داد اما کیفیت را هم در نظر گرفت و روند کار به گونه‌ای نباشد که کیفیت ساخت پروژه فدای زمان گردد.

سوران سراجی عضو دیگر شورای خیرین سلامت و از معتمدین بازار که در جمع‌آوری کمک‌ها برای بازارچه هم نقش داشت بر رعایت اصل شفاف‌سازی و عدم جناح‌بندی در حین اجرا تأکید کرد و گفت: این پروژه برای تمامی شهروندان است و شاید اعضای شورای خیرین سلامت و سایر خیرین نیازی به زیرساخت دیالیز نداشته نباشند، اما یکی از ضرورت‌ها برای شهروندان و بیماران دیالیزی این شهرستان است، لذا همه باید مشارکت داشته باشند.

به گزارش هاژه، این جلسه سومین نشست خیرین سلامت شهرستان برای احداث مرکز دیالیز در مهاباد است و هرکدام از آنها خود را برای مشارکت مالی در این پروژه متعهد کرده‌اند.

اگرچه اعضای شورای خیرین سلامت مبالغ اهدایی خود را اعلام نکرده‌اند اما مبالغی از 50 الی 300 میلیون تومان را متعد شده‌اند.

مرکز دیالیز مهاباد قرار است در فضایی حدودا 1 هزار 500 متر مربع در محوطه بیمارستان مهاباد احداث شود.

درحال حاضر کمبود فضا و فرسودگی ابنیه و امکانات مرکز دیالیز به یکی از چالش‌ها برای بیماران دیالیزی این شهرستان تبدیل شده است و بر همین اساس شورای خیرین سلامت شهرستان آغاز بکار این پروژه را در دستور کار قرار داده است.

هزینه تمام شده یک جلسه دیالیز 952 هزار تومان است و هر بیمار دیالیزی هر هفته 3 بار بمدت 4 ساعت به دستگاه دیالیز وصل شود، در این شرایط که بیماران بخش عمده‌ای از زندگی خود را در مرکز دیالیز سپری می‌کنند، ایجاد فضایی استاندارد، سالم و دلنشین یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

لازم به ذکر است انجام دیالیز برای بیماران در مراکز دولتی بصورت رایگان انجام می‌شود و شورای خیرین سلامت شهرستان نیز احداث این مرکز را با توجه به افزایش شمار بیماران دیالیزی ضروری و لازم اعلام کرده و از خیرین برای مشارکت در این پروژه دعوت کرده است.

 در اینباره بیشتر بخوانید:

وضعیت اسف‌بار بخش دیالیز بیمارستان مهاباد

خیرین مهاباد برای بیماران مرکز دیالیز می‌سازند


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد