تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۱ آبان ساعت ۱۱:۱۷ بازدید: 565      نظرات: 0      کد مطلب: 22085
حمله مجدد اسرائیل به اردوگاه جبالیا

توقف فعالیت 16 بیمارستان و افزایش شمار شهدا به 8 هزار 805 نفر


به گزارش هاژه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر تاکنون به ۸۸۰۵ نفر افزایش یافته است.  

دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که تاکنون ۱۶ بیمارستان در غزه در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی از خدمت خارج شدند، همچنین ۳۲ مرکز پزشکی و درمانی از مجموع ۵۲ مرکز خدمات اولیه پزشکی در غزه نیز از خدمت خارج شدند.

دفتر رسانه‌های دولتی در غزه اعلام کرد که شمار شهدای دو کشتار منطقه جبالیا در غزه به ۱۹۵ نفر و شمار مجروحان به ۷۷۷ تن و تعداد مفقودان نیز به ۱۲۰ نفر رسیده است.

پس از عملیات طوفان الاقصی و حملات وحشتناک رژیم صهیونیستی به غزه، نام کشور ترکیه در میان کشورهای سکولارِ منتقد این رژیم بیشتر به چشم می‌خورد.

کشوری که بخش عمده منابع سوخت، انرژی، کالا و واردات اسرائیل از بنادر آن تأمین می‌گردد و بدون آنکه وقفه‌ای در آن ایجاد گردد، در محافل رسانه‌ای و سیاسی حملات را با شدیترین شیوه محکوم می‌کند.

سیاست‌های دوگانه ترکیه در قبال موضوعات مشابه سابقه دارد و از طرفی احتمال این‌که  اردوغان می­خواهد مانند جنگ اوکراین نقش میانجی‌گری از خود نشان دهد و محبوبیت خود در میان مسلمانان و اخوانی‌ها بالا ببرد دور از انتظار نیست.

از روز گذشته خروج شهروندان خارجی و دوتابعیتی از گذرگاه مصر آغاز شده و به گفته وزارت امور خارجه مصر  "هفت هزار شهروند خارجی از ۶۰ کشور منتظر خروج از نوار غزه هستند." 

کشور مصر با درخواست‌های متعدد اسرائیل مبنی بر بازگشایی گذرگاه برای خروج شهروندان فلسطینی از غزه مخالفت کرده و دلیل آن را پایان رویای تشکیل دولت فلسطینی و اشغال دائم این شهر توسط اسرائیل عنوان کرده است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده که جنگنده‌های اسرائیل  بار دیگر اردوگاه پناهندگان جبالیا را بمباران کرده‌ و در جریان این حمله دهها تن دیگر شهید و مجروح شده‌اند.    برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد