تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۸ آبان ساعت ۱۲:۳۰ بازدید: 407      نظرات: 0      کد مطلب: 22070
بیست و سومین روز جنگ در غزه

تشدید درگیری‌ها و افزایش شهدای فلسطینی به 8 هزار نفر


به گزارش هاژه، بیست و سومین روز از جنگ غزه با تشدید حملات رژیم صیهونیستی و شهادت شهروندان فلسطینی در جریان است.

شب گذشته دور تازه حملات به غزه علی‌رغم درخواست جامعه جهانی برای آتش‌بس به شکل بی‌سابقه‌ای صورت گرفت، در نتیجه این حملات شمار شهروندان فلسطینی که به شهادت رسیده‌اند از 8 هزار نفر عبور کرد، 3 هزار نفر از آنها کودک بوده‌اند.

اسرائیل مدعی شده که در حملات هوایی و توپخانه‌ای مراکز نظامی را هدف قرار داده، ادعایی که از سوی جامعه بین الملل رد شده و افزایش حجم ویرانی مناطق مسکونی و افزایش شهادت قربانیان غیرنظامی نیز حاکی از رد این ادعا است.

انتشار تصاویری از حملات گسترده هوایی و زمینی اسرائیل به فلسطین و وضعیت اسفبار شهروندان در غزه، موجی از انزجار را در کشورهای مختلف جهان درپی داشته و بیشتر سیاستمداران و هنرمندان نسبت به آنچه در غزه روی می‌دهد، واکنش نشان داده‌اند.

در تازه‌ترین واکنش‌ها آنجلینا جولی بازیگر هالیود و فعال حقوق بشری گفته که ساکنان غزه جایی برای رفتن ندارند، به آب و غذا دسترسی ندارند و حتی از حقوق اولیه انسانی هم محروم شده‌اند.

وی در ادامه اظهاراتش با بیان اینکه بمباران غیرنظامیان توجیهی ندارد خواستار آتش‌بس فوری شده است.

دبیرکل سازمان ملل نیز با انتقاد از ادامه حملات اسرائیل گفته که شاهد یک فاجعه انسانی هستیم که در جلوی چشممان رخ می‌دهد.

صندوق نجات کودکان سازمان ملل، اعلام کرده که «کودکانی که در سه هفته اخیر در غزه قربانی شده‌اند، از تعداد کودکان کشته شده در مناطق جنگی جهان از سال 2019 هم فراتر رفته است».

رئیس جمهور آمریکا که همواره از ادامه حملات کشور اسرائیل حمایت کرده، خواستار افزایش کمک‌های بشر دوستانه شده، این درحالیست که اسرائیل دسترسی شهروندان عادی غزه به دارو، غذا، آب و سوخت را قطع کرده و روزانه مناطق غیرنظامی شهر غزه را بمباران می‌کند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند هدف اصلی اسرائیل در حمله به غزه نابودی شهر، تنبیه دسته‌جمعی مردم و کوچاندن اجباری شهروندان غزه به کشورهای همسایه برای اشغال بیشتر این سرزمین است.  برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد