تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۴ مهر ساعت ۱۱:۲۱ بازدید: 283      نظرات: 0      کد مطلب: 21987

کاهش ٧ درصدی ولادت در استان کوردستان


به گزارش هاژه، مدیرکل ثبت احوال استان کوردستان، علی جوکار اظهار کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۱۰ هزار و ۷۸۸ واقعه ولادت در استان کوردستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد کاهش داشته است.

وی واقعه ولادت شهری را هفت هزار و ۸۹۹ و روستایی ۲ هزار و ۸۸۹ مورد اعلام کرد و افزود: ولادت ثبت شده پسران پنج هزار و ۵۷۵ و ولادت دختران پنج هزار و ۲۱۲ واقعه بود.

مدیرکل ثبت احوال استان کوردستان با بیان اینکه متوسط سن مادران در ولادت های ثبت شده ۳۰.۸۳ است، یادآور شد: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال با حدود ۳۰.۲ درصد است.

جوکار ادامه داد: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر ۱۰۷ است یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه دختر حدود ۱۰۷ واقعه پسر به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: فراوانی پنج نام اول پسران به ترتیب محمد با ۲۳۲ مورد، شاهان ۲۲۵، آیهان ۲۰۱، میران ۱۳۸، آراد ۱۱۴ و فراوانی پنج نام اول دختران نیر آنیا ۱۷۶، ماهلین ۱۶۹، دلوین ۱۶۵، نورا ۹۶ و سدنا ۷۲ مورد است.

کاهش ۴.۵ درصدی واقعه وفات

مدیرکل ثبت احوال استان کوردستان به واقعه وفات نیز اشاره داشت و گفت: امسال سه هزار و ۸۴۸ واقعه وفات در استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴.۵ درصد کاهش دارد.

جوکار تعداد وفات شهری را ۲ هزار و ۲۵۸ و وفات روستایی هزار و ۲۴۲ مورد عنوان کرد و افزود: وفات ثبت شده مردان ۲ هزار و ۲۵۸ و زنان هزار و ۵۹۰ واقعه بوده است.

وی با اشاره به اینکه متوسط سن مردان فوت شده ۶۴.۲ سال و متوسط سن زنان فوت شده ۷۰.۲۲ سال بوده است، اظهار کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات برابر ۱۴۲.۰۱ است، یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده زنان حدود ۱۴۲ واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.

استان کوردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه است.

ایرنا

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد