تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۸:۳۸ بازدید: 595      نظرات: 0      کد مطلب: 21829

دمای هوا در جنوب استان پنج درجه کاهش یافت


رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با عبور امواج ناپایدار از جو میانی دمای هوا بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد در شهرستان های جنوب آذربایجان‌غربی کاهش یافته است.

 

اردلان محمدپور افزود: با عبور این امواج ناپایدار جوی تا روز سه‌شنبه شاهد ورزش تندباد، ریزش گرد و خاک و گردبادهای محلی در این منطقه خواهیم بود.

 

وی اضافه کرد: همزمان با فعالیت این امواج ناپایدار در منطقه، دمای هوا در بسیاری از مناطق استان به طور میانگین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرده و از گرمای هوا در این منطقه کاسته می شود.

 

رییس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: فعالیت این امواج در روز سه شنبه بیشتر به صورت وزش تندباد در طول روز خواهد بود و شب‌ها در این منطقه جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود.

 

وی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته تکاب با حداقل دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد، خُنک‌ترین شهر و میاندوآب با دمای ۳۳ درجه سانتی گراد گرم‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بودند، در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۲۲ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

 

وی اضافه کرد: در مناطق شمالی استان نیز احتمال بارش رگباری باران وجود دارد اما بارش باران در مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش بینی نمی‌شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد