تاريخ: ۱۴۰۲ جمعه ۱۷ شهريور ساعت ۱۳:۱۶ بازدید: 1553      نظرات: 6      کد مطلب: 21822
پارک ملت مهاباد قربانی نامدیریتی‌ها؛

پذیرایی پارک‌های مهاباد از مهمانان با بدترین شیوه ممکن
در سال‌های نچندان دور، «باخی مکاییل» یا پارک ملت مهاباد بە عنوان مکانی تفریحی و سرسبز همچون نگینی در قسمت غربی شهر می‌درخشید. مسافران و گردشگران را به خود جذب می‌کرد و به صورتی آبرومندانه از آنان پذیرایی می‌کرد.
چند سالی‌ست که وضعیت پارک ملت به واسطه نامدیریتی‌ها حال و روز خوشی ندارد و از آوازه آن چیزی باقی نمانده است.
در ایام تعطیلی چند روز گذشته که سیل مهمانان به سمت مهاباد سرازیر شد، فرصت را غنیمت شمردیم تا نظر مهمانان را درباره این پارک جویا شویم.
مهمانی که همراه خانواده از شهرستان جوانرود استان کرمانشاه به مهاباد آمده بودند به خبرنگار هاژه گفت: ما چند سال گذشته یکبار به مهاباد آمده بودیم. واقعا این پارک ملت با آن  پارک ملت تفاوت زیادی کرده. انتظار داشتیم در این چند سال از هر نظر توسعه یافته باشد. اما نه تنها از لحاظ امکانات پیشرفتی ندیدیم بلکه بسیاری از آن امکانات از بین رفته‌اند. واقعا وضعیت این پارک با آن سابقه تاریخی در شان شهر زیبای مهاباد نیست. به شخصه اگر هر کدام از هتل‌ها یا مهمانپذیرها اتاق خالی داشتند، حاضر به اقامت در این پارک نمی‌شدم.
این مهمان جوانرودی افزود: فضای سبز پارک زرد و به سمت نابودی رفته. سرویس‌های بهداشتی در بدترین حالت ممکن، بدون نظافت و بدون مایع دستشویی رها شده‌اند. سطل‌های زباله سرریز و بوی نامطبوع آن نشان از عدم تخلیه چند روزه آن دارد. در پارکی با این وسعت و این همه مهمان تنها یک پریز شارژ موبایل تعبیه شده. سگ‌های بلاصاحب به صورت گله‌ای آسایش و آرامش مهمانان را برهم زده‌اند. وسایل بازی شکسته و کهنه و معیوب‌اند.
به گفته این مهمان، سطح خدمت‌رسانی و رسیدگی مسئولان در شأن مهاباد و مردم خون‌گرم و مهمان‌نوآز آن نبوده و بعید است بار دیگر این پارک را به عنوان محل اقامت چندساعتە در برنامه خود بگنجاند.
به گزارش هاژه، با نگاهی به سایر پارک‌های سطح شهر از جمله پارک سید قطب، شیخ شلتوت، پرستار و خبرنگار به راحتی می‌توان دریابیم که آن‌ها هم وضعیت بهتری از این پارک ندارند. 
 نظرات به حق این مهمان و سایر مهمانانی که در این پارک‌ها حضور داشتند، باید مدیران شهری را از خواب غفلت نسبت بە این پارک و سایر پارک‌های سطح شهر بیدار کند. همه میدانیم اولین مکانی که مهمانان در سفر به یک شهر با آن برخورد مستقیم دارند و از روی آن درباره سطح فرهنگ مردم یک شهر قضاوت می‌کنند، پارک‌ها هستند که آن هم در یک دهه اخیر و در سایه مسئولان مهابادی بە ورطه نابودی رفته‌اند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لقمان موسوی اصل ۱۴۰۲/۶/۱۸
سلاو برایان بریز .کاکی من ادی بو او مدرسه ی سر خیابانه .بغل درایی. پر له فاضلاب وپیساییه .بو نی تواوی او دوروبری هل گرتوه .اداری اموزشو پروش چکاره کی دکا .بوته .پاتوق معتادو .او سگه به صاحبانه. باور بکن .هیچ کس یک هفته طاقت ناهه نه .تکایه. به ادراری آموزش وپرورش را بویه نن .الان اوه ببا به پارکینگ .هم درامده کی هبو هم او همو ماشینه له کوچکان. ریگایان نه دبست..به سپاس وه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لقمان موسوی اصل ۱۴۰۲/۶/۱۸
سلاو برایان بریز .کاکی من ادی بو او مدرسه ی سر خیابانه .بغل درایی. پر له فاضلاب وپیساییه .بو نی تواوی او دوروبری هل گرتوه .اداری اموزشو پروش چکاره کی دکا .بوته .پاتوق معتادو .او سگه به صاحبانه. باور بکن .هیچ کس یک هفته طاقت ناهه نه .تکیه. به ادراری آموزش وپرورش را بویه نن .الان اوه ببا به پارکینگ .هم درامده کی هبو هم او همو ماشینه له کوچکان. ریگایان نه دبست..به سپاس وه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۲/۶/۱۷
مسابقه موتور سواران وازبین بردن چمن را بااتش وکتری داغ در پارک اضافه کنید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سید ۱۴۰۲/۶/۱۷
واقعا جای تاسفه، الان هرشهری میری، پارکها تمیز، وشهر بازی مهیاست، اما مهاباد انگار کسانی میخواهند که به بدترین تصویر دبده بشه، نه تمیزی پارک، نه سرویس بهداشتی درست وحسابی، نه شهر بازی، نه سینما، ترا خدا، بخاطر مردم شهرمون بعد بخاطر مهمانها یک کاری بکنید.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۴۰۲/۶/۱۷
اتفاقا همین دیروز ، تعدادی از مهمان های خود که از شهرستان آمده بودند را به پارک ملت برای صرف بستنی بردم....آنها با دیدن اوضاع تاسف بار این پارک شوکه شده بودند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۲/۶/۱۷
واقعا واقعا درست گفتن جای تأسف داره پارک به این بی لذتی. اقای دکتر شهابی رو ببرید از اونجا و خودش عکس بگیره وبذاره

نظر خود را براي ما ارسال كنيد