تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ بهمن ساعت ۲۰:۵۰ بازدید: 2055      نظرات: 0      کد مطلب: 3172

نیروهای کورد سوریه دموکراتیک: در 5 کیلومتری رقه هستیم

نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کردند که با پیشروی از جانب شمال شرقی به سمت شهر رقه، اینک در 5 کیلومتری اطراف این شهر قرار دارند.


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، اتاق عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه شنبه 11 فوریه در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک آورده است که این نیروها طی دو روز اخیر شماری از روستاهای واقع در شمال شرق رقه را به کنترل خود درآوردند.

به نوشته روسیا الیوم، اتاق عملیات سوریه دموکراتیک همچنین تاکید کرد که نیروهایش در محور "خنیز" پس از درگیری های شدید با داعش موفق شدند صومعه های واقع در 9 کیلومتری مرکز شهر رقه را آزاد کنند.

اتاق عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک افزود: درگیریها در این منطقه تا این لحظه ادامه دارد، و تیم های مهندسی وابسته به "سوریه دموکراتیک" در حال خنثی کردن مین ها در مناطق آزاد شده هستند.

از سال 2014 شهر رقه به عنوان پایتخت گروه داعش در سوریه به شمار می آید و از پاییز سال 2016  نیروهای دموکراتیک سوریه که اغلب آنها را یگانهای حمایت از ملت کورد تشکیل می دهند، به حملات خود برای آزادسازی شهر ادامه می دهند، در این حملات نیروهای عرب در کنار کوردها نیز حضور دارند. حمله از دو جهت شمال غربی و شمال شرقی به صورت همزمان صورت می گیرد.
منبع: العالم
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد