تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۷ خرداد ساعت ۱۶:۵ بازدید: 245      نظرات: 0      کد مطلب: 1307

مسعود بارزانی به تهران سفر می کند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روداو گزارش داد: مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان به تهران سفر می‌کند.

این منبع گزارش داد: قرار است مسعود بارزانی به دعوت رسمی تهران به ایران سفر و با آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب و حسن روحانی رئیس جمهور این کشور دیدار کند.
فلاح مصطفی، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کردستان ضمن تایید این خبر گفت: «مسعود بارزانی دعوت رسمی ایران را پذیرفته است. البته هنوز زمان این دیدار مشخص نیست و در حال حاضر مشغول تدارکات این سفر هستیم.»
محمد حاجی محمود، دبیر حزب سوسیالیست دموکرات کردستان در این باره اظهار داشت: «بهتر است بیش از این وقت خود را در عراق تلف نکنیم و با کشورهای همسایه از جمله ایران صحبت کنیم. چون اگر بخواهیم اعلام استقلال یا کنفدرالیسم کنیم، باید کشورهای همسایه موافق باشند.»
وی افزود: «به جای آنکه رئیس اقلیم کردستان در عراق وقت خود را تلف کند، بهتر است با ایران مذاکره داشته باشد. زیرا ایران تاثیری جدی بر تصمیمات سیاسی دولت عراق دارد.»
روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی محور اصلی گفتگوهای بارزانی با مقامات ایران خواهد بود. همچنین در حالیکه اربیل قصد دارد راه دیگری برای صادرات نفت خود به سوی بازارهای جهانی بیابد، امکان دارد بارزانی موضوع انرژی را نیز با ایرانی‌ها مطرح کند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد