تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ شهريور ساعت ۲۰:۳۱ بازدید: 2390      نظرات: 2      کد مطلب: 21780

حمله سگ بلاصاحب به دختر ٨ ساله مهابادی


به گزارش هاژه، یک دختر ٨ ساله مهابادی مورد حمله یک سگ بلاصاحب قرار گرفت و مجروح شد.

پدر این دختر در گفتگو با هاژه گفت: دخترم صبح امروز در جلوی منزل واقع در منطقه فجر مشغول بازی بوده که ناگهان مورد حمله یک سگ بلاصاحب قرار گرفته است.

وی افزود: دخترم در ناحیه پهلو، ران و دست آسیب دیده و اگر حضور به موقع برادرخانمم در صحنه و انتقال به بیمارستان نبود، جراحات وارده به مراتب بیشتر می‌شد.

این شهروند مهابادی ضمن انتقاد از شهرداری مهاباد به علت عدم جمع‌آوری و کنترل سگ‌های بلاصاحب بیان کرد: چگونه است که مطالبه چندین ساله مردم مهاباد در خصوص حل معضل سگ‌های بلاصاحب تاکنون بدون پاسخ مانده و شهرداری و سایر ارگان‌های مربوطه چشم بر این معضل پوشیدەاند.

به گزارش هاژه، ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در مهاباد از مطالبات مهم شهروندان است کە چند سالی‌ست دامان شهر را گرفتە و هر روز ابعاد این معضل بزرگتر می‌شود.

 تشویق شهروندان به غذا دادن به حیوانات و همچنین پسماندهای دامی و طیور زنده که روانه سطل‌های زباله در سطح شهر می‌شود، علاوه بر ایجاد آلودگی و شیوع بیماری به افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب شهرستان نیز منجر شده است. در اکثر قریب بە اتفاق کشورهای جهان غذا دادن به حیات وحش شهری ممنوع است و فرد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه کمربند هاری از شهرستان مهاباد می‌گذرد، افزایش چشمگیر سگ‌های بلاصاحب در این شهرستان پتانسیل تبدیل شدن به یک تهدید را دارد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۲/۶/۱۰
سگ از انسان مهمتر شده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۲/۶/۹
این سگها مال روستا وسگ گله هستند باماشین وانت میارند داخل شهر رهایشان می کنندسگ گله عادت به حمله داردشهرداری هر چقدر اینها راجمع کند تمام شدن نیستند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد