تاريخ: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ شهريور ساعت ۱۰:۳۲ بازدید: 2157      نظرات: 2      کد مطلب: 21777

دانشکده علوم پزشکی مهاباد افتتاح شد

عکس و گزارش: امیر قادری


روز چهارشنبە، ٨ شهریورماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و به مناسبت هفته دولت، دانشکده علوم پزشکی مهاباد مورد بهرەبرداری قرار گرفت.

 

محمد صادق معتمدیان، استاندار استان آذربایجان غربی در آیین افتتاحیە گفت: دانشکده علوم پزشکی مهاباد پس از سه دهە به ثمر نشست، بایستی تدابیری اندیشید احداث فاز دوم دانشکده شامل خوابگاه‌ها و امکانات رفاهی آغاز گردد و به قطبی برای آموزش درمانی جنوب استان و منطقه تبدیل شود.

 

استاندار افزود: با توجە بە فاصلە سرانه بهداشتی و درمانی استان با کشور، لازم است فضاهای حوزه درمان افزایش پیدا کند که در مورد مهاباد، با احداث دو بیمارستان ٣۵٠ تختی و ١٠٠ تختی تامین اجتماعی، پیش‌بینی می‌شود سرانە درمانی در این شهرستان به حد مطلوبی برسد.

 

دکتر محمدامین ولی‌زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در آیین افتتاح این دانشکدە در مهاباد بیان داشت: با توجە بە وجود امکانات و زیرساخت‌های موجود در شهرستان لازم بود دانشکدە علوم پزشکی در مهاباد افتتاح گردد که این مهم امروز به وقوع پیوست.

 

 ولی‌زاده درباره اعتبارات و مشخصات این پروژە افزود: کلنگ‌زنی این پروژە در زمینی به مساحت ۶٧ هزار متر مربع، از دهە شصت شمسی آغاز شد و تا کنون ٣٧ میلیارد تومان در آن هزینە شدە کە با نرخ امروزی احداث واحدهای آموزشی، بە حدودا ۵٠٠ میلیارد تومان می‌رسد. این مکان آموزشی، سومین دانشکدە علوم پزشکی استان پس از خوی و میاندوآب می‌باشد.

 

ولی‌زادە در ادامە بیان داشت: این دانشکدە پتانسیل افزایش رشتە‌ها را با توجە بە زیرساخت‌های موجود دارد و پیش‌بینی می‌شود در آیندەای نزدیک چندین رشتە، در حوزە پزشکی و پیراپزشکی به این دانشکده اضافه گردد.

 

جلال محمودزاده، نماینده شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: افتتاح این دانشکدە گامی مهم و اساسی جهت ارتقای آموزش و درمان در منطقه است. امکانات این مرکز در شمال‌غرب کشور بی‌نظیر بوده و پتانسیل‌ توسعه هرچه بیشتر را دارد.

 

محمودزاده درباره آخرین وضعیت دو بیمارستان در حال احداث اظهار داشت: بیمارستان ٣۵٠ تخت‌خوابی مقرر شدە کە تا بهمن‌ماه سازه ۶ طبقه آن به اتمام برسد، همچنین بیمارستان تامین اجتماعی پس از به اتمام رسیدن سازە، پیمان‌سپاری شدە و اعتباری به میزان ۴٠٠ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۲/۶/۸
سڵاو چ ڕشتەیەک لەو دانشکەدەیە دادەخوێندرێ؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند مهابادی ۱۴۰۲/۶/۸
شاید این دهمین افتتاح این مکان باشه، که هر بار یک نام و عنوان را روی بنر افتتاح می نویسند، یک بار دانشکده علوم انسانی، یک بار وابسته به دانشگاه ارومیه، یک بار دانشکده پرستاری و.... امیدوارم این بار هم مثل دفعات قبل همه اش دود نباشه، و خبری از کباب هم باشد. بعد از این دهل و سرنا در عمل هم شاهد تحقق عینی وعده ها باشیم. . اینکه دقیقا روز پایان انتخاب رشته دانشگاه افتتاح شده، اصلا نشانه خوبی نیست، کافی بود چند روز قبل افتتاح و رشته های جدید در اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته درج می شد. شهرهای دیگر مثل میاندوآب بدون هیچ زیرساختی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان می گیرد و اینجا علیرغم وجود همه شرایط, تحقق وعده ها به آینده ای مبهم موکول می گردد. ولی چرا؟!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد