تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۵ شهريور ساعت ۱۰:۳۵ بازدید: 844      نظرات: 0      کد مطلب: 21762

خنکی هوای استان تا دوشنبه ادامه دارد


رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده دمای هوای این استان از جمعه شب در حال کاهش است و سه تا پنج درجه سانتی‌گراد تا روز دوشنبه خنک‌تر می‌شود.

 

مهدی صابری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به عبور امواج ضعیف از تراز میانی جو از روز دوشنبه در نقاط شمالی و مرکزی استان شاهد بارش‌های رگباری خواهیم بود.

 

وی با اشاره به اینکه اغلب نقاط استان روز شنبه و یکشنبه شاهد جوی آرام و پایدار هستند، ادامه داد: رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق برای شمال و مرکز، وزش باد و گرد و خاک برای جنوب استان از روز دوشنبه پیش بینی می‌شود.

 

به گفته رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی، احتمال افزایش سرعت باد در روز سه‌شنبه در مناطق جنوبی وجود دارد لذا بکارگیری تدابیر مقتضی در این زمینه لازم است.

 

صابری با اشاره به هشدار صادر شده برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه اظهار کرد: آمادگی دستگاهای اجرایی برای احتمال وقوع آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها لازم است.

 

در این هشدار بر عدم تردد و اتراق شهروندان در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها تاکید شده‌است و از عشایر و دامداران نیز خواسته شده تا در مناطق مرتفع و سیل خیز حضور نداشته باشند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد