تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۲ شهريور ساعت ۲۱:۷ بازدید: 2914      نظرات: 3      کد مطلب: 21753
بە مناسب روز پزشک؛

از پزشک خوشنام شهر مهاباد تقدیر به عمل آمدبە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە؛ شب گذشتە، ١ شهریورماە، جمعی از اعضای انجمن اجتماعی زاگروس مهاباد بە مناسبت روز پزشک، با دکتر سعید حبیب‌زاده، پزشک با سابقە این شهر دیدار کردند.


علی نادری مسئول انجمن زاگروس ضمن خواندن بیانیە این انجمن، اظهار داشت: به مناسبت روز ملی پزشک بر آن شدیم کە با حضور در منزل دکتر سعید حبیب‌زاده، پزشک مردمی و دلسوز مهاباد، زحمات چندین ساله وی را ارج نهیم.


وی افزود: در زمانی کە شهر، درگیر مشکلات بزرگ و نا امنی بود، فراموش نخواهد شد کە دکتر حبیب‌زاده در کنار مردم ماند و خوشترین لحظات زندگی خود را صرف خدمت به مردم شهر مهاباد کرد.


هاشم سلیمی، نویسنده، محقق و فرهنگ‌نویس مهابادی در این دیدار بیان داشت: دکتر ابریشمی و دکتر حبیب‌زاده اشخاص خوشنامی هستند کە در دانشگاه تبریز مورد اعتماد دانشجویان آنجا بودند. زندگینامە این دو در کتاب "پەنجەمۆر"، کە معرفی برای افراد و اماکن و رخداد‌های تاریخ معاصر مهاباد است، وجود دارد.


کریم صوفی‌مولودی، شاعر و عضو انجمن اجتماعی زاگروس مهاباد گفت: دکتر حبیب‌زاده بدون تعصب و بدون اینکه توجهی به رنگ و مذهب خاصی داشتە باشد، به معالجە بیماران می‌پرداخت. در زمانی کە شهر وضعیت آرامی نداشت، ایشان تنها جراحی بودند کە در بیمارستان مهاباد حضور داشت، در آن زمان در یک روز ۴۴ عمل جراحی را انجام دادند کە این نشانەای از بزرگی دکتر حبیب‌زاده است.


یوسف شریفی، سخنگوی انجمن اجتماعی زاگروس مهاباد در این دیدار بیان داشت: یکی از اهداف انجمن کە با حساسیت دنبال می‌شود، تکریم افراد سرشناس و خوشنام شهرستان است و بایستی این امر به یک الگو برای نسل‌های جدید بدل گردد.


دکتر سعید حبیب‌زاده در جریان این دیدار ضمن خوشامدگویی بە حضار اظهار داشت: اشخاص زیادی در راه خدمت به مردم وجود داشته و خواهند داشت، امید است راه خدمت ادامە‌دار و مستدام باشد. بنده از سال ۵۶ شمسی بە عنوان جراح در بیمارستان مهاباد مشغول به فعالیت شدم و همراه با چند تن از کادر درمان، از جمله دکتر ابریشمی به بیماران رسیدگی می‌شد در زمانی که کمترین امکانات بهداشتی در این شهر وجود داشت.


دکتر سعید حبیب‌زاده بوکانی سال ١٣٢١ هجری در شهر بوکان به دنیا آمد و هم‌اکنون در شهر مهاباد سکونت دارد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدلله نانوازاده ۱۴۰۲/۶/۵
بژی دکتر حبیب زاده عزیز واقعا افتخار شهر مهاباد است
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۲/۶/۲
آقابان دکتر حبیب زاده ودکترابریشمی درسخترین شرایط وکمترین امکانات هیچوقت مردم مهاباد را تنها نگذاشتند اجر وپاداششان بهشت برین باشد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۲/۶/۲
آقابان دکتر حبیب زاده ودکترابریشمی درسخترین شرایط وکمترین امکانات هیچوقت مردم مهاباد را تنها نگذاشتند اجر وپاداششان بهشت برین باشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد