تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۶:۲۱ بازدید: 1300      نظرات: 0      کد مطلب: 21682

حکم متهمان تقلب کنکور در پیرانشهر صادرشد


رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی از صدور حکم متهمان پرونده تقلب و افشای سوالات کنکور در پیرانشهر خبر داد.

 

ناصر عتباتی روز دوشنبه در این خصوص اظهار کرد: یکی از مهم ترین پرونده‌هایی که دستگاه قضایی به آن رسیدگی کرده و منجر به صدور حکم شده است، پرونده موسوم به «باند مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۱» است که در دادگاه کیفری شهرستان پیرانشهر مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

وی افزود: این پرونده ۲۳ متهم دارد که اتهام آنها ایجاد باند و شبکه تقلب در آزمون سراسری، تحصیل مال نامشروع، کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات، تلاش جهت دستیابی به سوالات و پاسخ سوالات آزمون سراسری از طریق تشکیل باند و تشکیل شبکه تقلب از طریق وسایل غیرمجاز مثل وسایل الکترونیکی و رادیویی در حین برگزاری آزمون سراسری بوده است.

 

وی اضافه کرد: اعضای این باند با استفاده از وسایل الکترونیک از قبیل VIP CARD و مینی هندزفری‌های مخصوص جهت نصب در گوش داوطلبان، از طریق گوینده مستقر در خارج از حوزه برگزاری آزمون با آموزش کددهی به داوطلبان و رمزنگاری سوالات و پاسخ‌ها سعی به تقلب رسانی به داوطلبان برای پاسخ گویی به سوالات را داشتند.

 

عتباتی افزود متهمان این پرونده مبالغ سنگینی از داوطلبان بابت هزینه تجهیزات و دادن پاسخ‌های سوالات در آزمون سراسری دریافت کرده بودند.

 

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: بر همین اساس و پس از بررسی‌های قضایی و برگزاری جلسات دادگاه، متهمان این پرونده به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

 

عتباتی گفت: یکی از متهمان پرونده از عواید ناشی از فروش تجهیزات فنی تقلب، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو ۲۰۷ کرده بود که دادگاه این خودرو هم به نفع دولت ضبط شد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد