تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۲۱:۵۶ بازدید: 526      نظرات: 0      کد مطلب: 21675

ارسال ۳۱۳ اثر از ۲۸ استان ایران به دومین جشنواره سراسری اتودهای نمایشی بوکان


 به گزارش هاژه، دبیر دومین جشنواره ملی اتودهای نمایشی بوکان گفت: ۳۱۳ اثر به دبیرخانه دومین دوره جشنواره سراسری اتودهای نمایشی ارسال و ثبت شده است. 
کاوه محمدزاده در گفت‌وگوبا هاژه، با اشاره به بسترسازی برای میزبانی شایسته بوکان از جشنواره ملی اتودهای نمایشی ایران در سال جاری، اعلام کرد: تا پایان فرصت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره، تعداد ۳۱۳ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه دومین جشنواره سراسری اتودهای نمایشی بوکان رسیده است.
 
 
 دبیر دومین دوره جشنواره ملی اتودهای نمایشی با اشاره به تعداد و تفکیک آثار ارسالی استان‌های شرکت کننده بیان کرد: آذربایجان‌ غربی  ۳۱ اثر، تهران ۲۷ اثر، گلستان ۲۵ اثر، خراسان رضوی ۲۴ اثر، اصفهان ۲۳ اثر، کُردستان ۲۱ اثر، مرکزی ۲۱ اثر، قزوین ۱۹ اثر، آذربایجان‌ شرقی ۱۴ اثر، لرستان ۱۴ اثر، کرمانشاه ۱۰ اثر، اردبیل ۹ اثر، گیلان ۹ اثر، البرز ۸ اثر، سمنان ۸ اثر، همدان ۶ اثر، یزد ۶ اثر، زنجان ۵ اثر، فارس ۵ اثر، کرمان ۵ اثر، سیستان و بلوچستان ۴ اثر، ایلام ۳ اثر، خراسان شمالی ۳ اثر، خراسان جنوبی ۳ اثر، کهگیلویه و بویراحمد ۳ اثر، خوزستان ۳ اثر، بوشهر ۳ اثر و مازندران ۲ اثر در این رویداد ملی شرکت کردند.
 وی در مورد سطح آثار ارسالی به این جشنواره گفت: در میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، آثاری از هنرمندان مطرح تئاتر کشور به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه این جشنواره نوپرداز و خلاقانه در کشور است.
 دبیر دومین دوره جشنواره ملی اتودهای نمایشی ایران با بیان این که در جشنواره اتودهای نمایشی بوکان، هنرمندانی از ۲۸ استان سراسر کشور از این رویداد معتبر هنری استقبال کرده‌اند، خاطرنشان کرد: پراکندگی استان‌های مدعی و با سابقه درخشان در زمینه هنر و علم تئاتر برای شرکت در این جشنواره، اهمیت و توجه هنرمندان نقاط مختلف کشور را به استان آذربایجان ‌غربی و منطقه فرهنگی بوکان می‌رساند.
 کاوه محمدزاده برگزاری جشنواره سراسری اتودهای نمایشی ایران در جنوب آذربایجان ‌غربی را فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری بوکان برشمرد و افزود: در مدت زمان برگزاری این جشنواره در معرفی پتانسیل‌های هنری، فرهنگی، رسانه‌ای، کشاورزی، معدنی و صنعتی شهرستان بوکان نباید از هیچ کوششی دریغ شود.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد