تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۵:۵۳ بازدید: 164      نظرات: 0      کد مطلب: 1301

لغو کنسرت، توهین به مجوز وزارت‌فرهنگ است


صفر تا صد امور برگزاری کنسرت باید در کنترل وزارت‌فرهنگ باشد 

مهندس عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس با تاکید بر اینکه وزارت‌فرهنگ باید نسبت به مجوز خود حس مسئولیت داشته باشد، معتقد است این وزارتخانه در صورت لغو کنسرت‌ها نمی‌تواند فقط نظاره‌گر باشد و بگوید به او ارتباطی ندارد!
 وی همچنین با انتقاد از وضعیت لغو کنسرت ها در کشور، گفت: وزارت فرهنگ باید از صفر تا صد امور مربوط به مجوزدهی و برگزاری کنسرت ها را تحت مسئولیت خود داشته باشد و نباید اینگونه باشد که مساله لغو کنسرت ها را از شرح وظایف و مسئولیت خود خارج بداند.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، افزود: درست است که وزارت فرهنگ، نیروی قهریه در اختیار ندارد ولی هیچ وزارتخانه دیگری هم از این نیرو برخوردار نیست؛ اما تا به حال نشنیده‌ایم همایش و نشستی در حوزه ورزش یا اقتصاد لغو شود؛ لذا لازم است وزارت فرهنگ تفاهم نامه ای با نیروی انتظامی برای تامین امنیت اجرای کنسرت ها منعقد کند.

وی با اشاره به صحبت های وزیر ارشاد که برگزاری کنسرت‌ها را موجب رفع افسردگی در مردم دانسته بود، افزود: آیا وزیر فرهنگ باید فقط نصیحت کند و برای برنامه ای که مسئولیت آن طبق قانون بر عهده او گذاشته شده، به دیگر دستگاه ها توصیه نامه داشته باشد؟

حسین زاده تاکید کرد: وزیر فرهنگ نباید در این خصوص منفعل باشد و کار وزارتخانه خود را صرفا در امور اداری و ارائه مجوز ببیند بلکه باید پای مجوز خود بایستد زیرا لغو هر کنسرت، نه فقط توهین به هنرمند، هنرمندان و علاقمندان به این هنر، بلکه توهین به وزارت فرهنگ و مجوزی است که آنها صادر کرده اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید وزارت فرهنگ از حالت کاغذبازی درآید و نسبت به مجوز خود حس مسئولیت داشته باشد؛ در این حالت نمی تواند در صورت لغو کنسرت ها فقط نظاره گر باشد و بگوید به او ارتباطی ندارد!

منبع: خانه ملتبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد