تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت ۱۶:۳۸ بازدید: 344      نظرات: 0      کد مطلب: 21178

فناوری پارک دوبل حرفه‌ای هیوندای+عکس


 

به نظر می‌رسد ویژگی این حرکت چرخ‌ها یکپارچه است و چرخ‌ها به طور همزمان بدون ایجاد فشار می‌چرخند. پس از پارک کردن خودرو، چرخ‌ها به حالت معمول خود برمی‌گردند.

 

هیوندای اولین فناوری پیشرفته e-Corner خود به نام حرکت خرچنگی (crab-walking) را معرفی کرد که با استفاده از آن چرخ‌های اتومبیل تا ۹۰ درجه می‌چرخد و به راحتی این امکان به وجود می‌آید که خودرو نسبت به راستای اتاق خود، به طور عمودی حرکت کند که برای پارک دوبل مثل یک معجزه است.

 

ویدیوی منتشر شده توسط این خودروساز کره جنوبی، یک هیوندای آیونیک ۵ جدید برقی را نشان می‌دهد که چرخ‌های خود را می‌چرخاند و به صورت عمود حرکت می‌کند. به نظر می‌رسد ویژگی این حرکت چرخ‌ها یکپارچه است و چرخ‌ها به طور همزمان بدون ایجاد فشار می‌چرخند. پس از پارک کردن خودرو، چرخ‌ها به حالت معمول خود برمی‌گردند.

در این ویدیو انواع حالت‌های رانندگی با استفاده از این فناوری نشان داده شده است. خودرو همچنین می‌تواند یک چرخش ۳۶۰ درجه عالی را بدون اشغال فضای بیشتر از اندازه خودرو انجام دهد.

 

این ویدیو همچنین رانندگی مورب (diagonal driving) را معرفی کرد که هر چهار چرخ را در یک جهت در ۴۵ درجه می‌چرخاند که از برخورد با موانع یا وسایل نقلیه در جاده جلوگیری می‌کند.

 

دورزدن چرخشی (Pivot turn) نیز در این ویدیو معرفی شده است که به راننده اجازه می‌دهد هر نقطه‌ای را برای محور مرکزی انتخاب کند تا خودرو را بر اساس آن بچرخاند، مانند کشیدن یک دایره با استفاده از پرگار.

 

رئیس موسسه فناوری هیوندای موبیس (Mobis) گفت: «ما در حال ایده‌آل سازی سیستم e-Corner هستیم تا هر نیاز حرکتی خودرو را در آینده برآورده کند.»

 

فناوری crab-walking در جدیدترین مدل هامر جنرال موتورز که در سال ۲۰۲۰ رونمایی شد نیز به چشم می‌خورد. این سیستم به چرخ‌های جلو و عقب اجازه می‌دهد در سرعت‌های پایین با هدایت زاویه چرخ‌ها به صورت مورب در اطراف موانع حرکت کنند.

 

می‌توان امیدوار بود با پیشرفت این فناوری ها، رانندگی بیش از پیش راحت و لذت بخش شود.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد