تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۹:۵۹ بازدید: 1075      نظرات: 0      کد مطلب: 21147

سنجش بدو ورود، مشکل جدید والدین مهابادی


به گزارش هاژه، در سال‌های گذشته فراخوان سنجش سلامت با ثبت نام مدارس در یک بازه زمانی و در تابستان انجام می‌شد و مدیران مدارس اقدام به پیش ثبت نام و نوبت دهی سنجش سلامت می‌کردند، اما امسال با راه اندازی سامانه تربیت و رشد سیرت، والدین جهت ثبت نام نوآموزان خود باید در این سامانه اطلاعات خود و فرزندشان را ثبت و نوبت خود را دریافت نمایند.

هدف از سنجش ورود به مدرسه این است که کارکنان مدرسه بتوانند نقاط عطف رشد نوآموزان را ارزیابی کنند. آیا او می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد؟ آیا او می‌تواند اشکال، اعداد و رنگ‌ها را بشناسد؟ آیا او می‌تواند دستورالعمل‌های ساده را دنبال کند و مشکلات ساده را حل کند؟ کارکنان سنجش، نوآموزان را بر اساس این پارامترها ارزیابی می‌کنند و تشخیص می‌دهند که آیا فرزند شما به آموزش‌های ویژه‌ای نیاز دارد یا خیر؟

از یک ماه گذشته شهروندان مهابادی در تماس با هاژه از کمبود ظرفیت تنها مرکز سنجش بدو ورود نوآموزان در مهاباد انتقاد کردند. یکی از شهروندان برای هاژه نوشته بود: «ادارە آموزش و پرورش مهاباد نوبت‌های سنجش بدو ورود رو افزایش بده. دو هفته میشه که منتظریم تا سامانه ساعت خالی بهمون بده که نوبتمون رو رزرو کنیم. شهری مثل میاندوآب ۲ مرکز سنجش داره. مهاباد فقط یک مرکزه که اونم تک شیفته. یا مرکز اضافه کنین یا شیفت بعدازظهر رو‌.»

پس از انتشار انتقاد فوق، تعداد مراکز سنجش بدو ورود نوآموزان شهرستان مهاباد به ۲ مرکز افزایش یافت. اما به علت تقاضای بیش از حد شهروندان مهابادی، دیری نپایید که نوبت های هر دو مرکز تکمیل شد و والدین دوباره نسبت به این موضوع منتقد شدند.

با سیری در این سامانه مشخص شد که ظرفیت نوبت دهی مرکز میرزا رشید شافعی تا تاریخ ۱۰ خردادماه (آخرین فرصت سنجش بدو ورود) تکمیل و مکز سنجش شماره ۲ نیز تا تاریخ ۳ خرداد تکمیل و امکان رزرو نوبت در روزهای باقیمانده میسر نیست.

شایسته است که آموزش و پرورش مهاباد نسبت به حل این موضوع، چه از طریق استانی، چه از طریق کشوری اقدام نموده و به انتقادات والدین مهابادی پاسخ دهد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد