تاريخ: ۱۴۰۲ جمعه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۲:۳۰ بازدید: 1284      نظرات: 0      کد مطلب: 21114

گره‌های ترافیکی به موکریان و فرهنگیان مهاباد رسید


به گزارش هاژه، درحالیکه بخش مرکزی و جنوبی شهر مهاباد همواره درگیر گره‌های ترافیکی است، حالا محلاتی همچون فرهنگیان، موکریان و جانبازان نیز با این مشکل روبرو هستند.

ترافیک در شهر مهاباد موضوع جدیدی نیست و هرازگاهی، شهروندان در تماس با هاژه و یا ارسال نظراتشان از این موضوع گلایه دارند، اما در روزهای گذشته تعداد انتقادها و تماس‌های شهروندان در محلاتی نظیر موکریان و فرهنگیان اضافه شده است.

تعدادی از شهروندان در تماس با هاژه از ایجاد سد معبر در ابتدای بلوار فرهنگیان خبر می‌دهند و خواستار بررسی مسوولان برای چاره‌جویی این موضوع شده‌اند.

به گفته شهروندان این مناطق، پارک‌های دوبل خودروها برای خرید از مغازه‌های دایر این بلوار و افزایش میوه‌فروشی وانت‌ها در این بلوار، عملا مسیر تردد برای انبوه خودروها را تنگ کرده و تنها یک لاین این بلوار برای عبور خودروها وجود دارد.

تعدادی هم از شهروندان این محلات از عدم حضور نیروهای راهنمایی و رانندگی جهت روانسازی ترافیک در ساعات پیک تردد گلایه دارند که این موضوع در سایر نقاط پر ترافیک شهر هم دیده می‌شود.

به گزارش هاژه، شهرداری مهاباد برای روان‌سازی ترافیک محلات بهم چسبیده موکریان، جانبازان و تپه سیران، درحال تکمیل پروژه کمربندی تاج سد است که درحال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تسریع در روند اجرا، در میان مدت شاهد کاهش ترافیک خواهیم بود، اما در هر صورت، مسوولان باید مشکلات بلوار فرهنگیان را مورد بررسی قرار دهند تا از بروز مشکلاتی که در فلکه ساعت وجود دارد جلوگیری نمایند.

سال‌هاست ساماندهی فلکه ساعت و بخش مرکزی مهاباد و در مجموع روان‌سازی ترافیک به یک مطالبه عمده تبدیل شده است و مدیریت شهری مهاباد نیز برای حل این موضوع، احداث کمربندی‌های حاشیه شهر را در دستور کار قرار داده است.

بررسی‌ها چند ساله هاژه در خصوص ترافیک شهر مهاباد حاکی از آن است که بخش عمده گره‌های ترافیکی در سطح شهر ناشی از توقف‌ و یا پارک خودروها در 2 طرف خیابان است که تنها با حضور فیزیکی مأموران راهنمایی و رانندگی و تذکر به رانندگان میسر است.

در واقع در تمام کلان شهرهای کشور که با مشکلات ترافیکی در بخش مرکزی و گره‌های ترافیکی علی‌رغم نصب دوربین و تابلو روبرو هستند و حضور فیزیکی مأموران موثرترین اقدام برای روان‌سازی ترافیک است.

حضور فیزیکی مأموران راهنمایی و رانندگی برای روان‌سازی ترافیک در شهر مهاباد حالا به یکی از مطالبات جدی شهروندان تبدیل شده و مسوولان شهرستان باید این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

با توجه به اینکه برنامه‌های میان مدت و بلند مدت مهاباد هم در راستای ایجاد چند هزار واحد مسکونی در منطقه موکریان و جانبازان و ... است، مشکلات ترافیکی این مناطق اگر بصورت جدی در دستور کار قرار نگیرند، در آینده به یکی از مشکلات بسیار جدی تبدیل خواهد شد.

عکس تزئینی است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد