تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۵:۲۴ بازدید: 264      نظرات: 0      کد مطلب: 1120

مرگ روزانه 10 نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر


 به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه؛ محمدرضا آذرنیا در نشستی خبری به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر راهکارهای مقابله با اعتیاد بین جمعیت دانش‌آموزی اظهار کرد: نرخ شیوع اعتیاد در مدارس کشور 1.2 درصد است و در این زمینه اقداماتی را آغاز کرده‌ایم.

 وی افزود: در حال شناسایی دانش‌آموزانی هستیم که درگیر مصرف مواد مخدر هستند. سعی کردیم مخفی کاری و پنهان کاری در این قشر را کنار بگذاریم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از تشکیل کمیته‌ای با حضور نماینده بهزیستی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و اظهار کرد: در حال کار بر روی این دانش آموزان هستیم و مشغول جداسازی آنها هستیم تا تحت درمان قرارشان بدهیم البته این اقدامات به گونه‌ای انجام می‌شود که به درس آنها لطمه نخورد. بیمارستان خاصی هم برای درمان دانش آموزان مصرف کننده مواد مخدر در نظر گرفته شده است که اینها پراکنده نباشند و بتوانیم به صورت متمرکز برای درمانشان اقدام کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه تهران نهمین استان از نظر نرخ شیوع اعتیاد است عنوان کرد: بیش از 97 درصد مردم جامعه پاک هستند اما آلودگی همین 3 درصد نیز جای نگرانی دارد. سالانه 10 هزار میلیون تومان لطمات اقتصادی ناشی از مواد مخدر به کشور است و مهمترین زمینه شرارت، سرقت و اعمال منافی عفت اعتیاد است. همچنین چهارمین عامل مرگ و میر محسوب می‌شود و در سالهای اخیر روزانه 10 نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 منبع:میگناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد