تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ بهمن ساعت ۱۸:۴۵ بازدید: 369      نظرات: 0      کد مطلب: 3098
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:

کوله بَری جنگ نان است/وضعیت بیمه کولبران پیگیری می شود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، کوله بَری را جنگ نان دانست و گفت: کوله بَران بیمه ندارند و وضعیت بیمه آنان پیگیری می شود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، ریزش بهمن در اطراف روستای«بیوران علیا» (سرچشمه قره‌دان)، در 10 کیلومتری شهر سردشت(استان آذربایجان غربی) در ساعت 20:40 دقیقه شامگاه شنبه هفته گذشته موجب جان باختن چهار تن از کوله بران و وارد آمدن جراحات و آسیب هایی به شماری دیگر از آنان شد.
فرشادان در این باره گفت: کوله بران برای اینکه بتوانند کمترین معیشت خود را تامین کنند از روی ناچاری مجبور می شوند بارهای سنگین را در مسیر طولانی بر دوش خود بکشند.
وی ادامه داد: این وضعیت کوله برانی است که از حیث اقتصادی واقعا ضعیف هستند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران با تاکید بر اینکه حق کوله بران ادا نمی شود، تصریح کرد: کسی دیگر از مزایای حمل بار بهره مند می شود اما این وسط کوله بری که بار سنگین بر دوش می کشد، دچار آسیب های زیاد شده و گاهی مورد اصابت تیر ماموران نیروی انتظامی و گاهی گروه های معاند قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: گاهی این افراد در برف، یخ و کولاک مجبور به حمل بار هستند و در دام بهمن گرفتار می شوند؛ از این رو پیگیری وضعیت کوله بران به عزم جدی نیاز دارد.
فرشادان درباره اینکه آیا نمایندگان مردم در سطح استان کردستان فکری به حال این افراد کرده اند یا نه؟ گفت: ما نمایندگان به دنبال این هستیم تا ابتدا از مراجع قانونی در استان شرایطی را برای رسیدن به وضع معیشتی کوله بران فراهم کنیم.
وی ادامه داد: اگر نتوانستیم در سطح استان کار را پیش ببریم، مورد را در مجلس طرح کرده و وضعیت بیمه این قشر ضعیف را پیگیری خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: همچنین به دنبال رفع محدودیت تردد، حمل بار کمتر با همان میزان دریافتی ویژه حمل بار سنگین و نیز سر و سامان دادن به وضعیت کوله بران هستیم.
دادستان کل کشور هم امروز(دوشنبه) در حاشیه همایش ناجا در جمع خبرنگاران خواستار رسیدگی به وضعیت کوله برانی شد که برای دریافت حداقل دستمزد مجبور به حمل بار سنگین در مسافت های طولانی می شوند.
منبع: خانه ملت


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد