تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ بهمن ساعت ۱۳:۴۸ بازدید: 696      نظرات: 0      کد مطلب: 3095
در هفتمین روز از دهه مبارک فجر

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات مهاباد تجلیل نمود


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز دوشنبە ۱٨ بهمن ماە، بە مناسبت دهە مبارک فجر و با حضور مسئولان و هنرمندان، مراسمی جهت تجلیل از فعالان عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار شد. 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: این مراسم جهت تجلیل از کسانی است که در سال ۹۵ توانسته اند فعالیت فرهنگی و هنری برجسته ای داشته باشند.

قادر مرادی افزود: طی یک سال اخیر فعالیت های فرهنگی و هنری برجسته ای از جمله؛ همایش منطقه ای استاد هیمن، جشنواره منطقه ای شعر، همایش میرزا رضا کلهر، اجرای ۴ نمایش (که دو مورد از آنان در جشنواره سقز و چریکه چیای هالوز نیز در جشنواره بین المللی فجر به اجرا پرداختند)، رونمایی از چند کتاب و... با همکاری انجمن ادبی مهاباد، انجمن خوشنویسان، شهرداری و شورای اسلامی شهر و... که بازتاب داخلی و خارجی داشته اند. 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: در اجرای تئاتر چیای هالوز در جشنواره بین المللی فجر، مسئولان مهم کشوری حضور داشته اند که این نشان از محتوای قوی این تئاتر دارد. همچنین آقای احمد نقده از بازیگران این نمایشنامه به عنوان نامزد بهترین بازیگر انتخاب شدند که در سطح منطقه و شهرستان نظیر آن وجود نداشته است.
در ادامه این مراسم گروه سرود دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان به سرودخوانی پرداختند.
قرائت شعر و ایراد سخنرانی توسط آقای قاسم موئیدزاده، محمد اسدی و همچنین اجرای موسیقی زنده کوردی از بخش های دیگر این مراسم بود.
در پایان از فعالین عرصه فرهنگ و هنر مهاباد در سال ۹۵ تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
عکس: پولا آغاز


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد