تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت ۱۸:۴۰ بازدید: 388      نظرات: 0      کد مطلب: 21043

توقیف محموله ۱۵ تُنی چوب قاچاق در سردشت


محموله ۱۵ تُنی چوب قاچاق در شهرستان سردشت توقیف شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت گفت: یک دستگاه کامیون حامل چوب قاچاق جنگلی به وزن ۱۵ تُن در این شهرستان توقیف شد.توقیف محموله ۱۵ تُنی چوب قاچاق در شهرستان سردشت

 

رحمت ابراهیمی افزود: این محموله چوب قاچاق از نوع گردو جنگلی در یکی از روستاهای سردشت به منظور انتقال به خارج از شهرستان بارگیری شده بود.

 

ابراهیمی اظهارکرد: مأموران یگان حفاظت این شهرستان این محموله را ساعت دو بامداد در یکی از محورهای ارتباطی توقیف کردند و راننده کامیون را پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

 

وی گفت: چوبهای برداشت شده باید در کارگاهها و واحدهای تولیدی شهرستان و در راستای ایجاد اشتغال و پایداری مراکز اشتغال مصرف شود و اجازه خروج چوب از شهرستان داده نمی ‌شود.

 

ابراهیمی افزود: مأموران یگان حفاظت این شهرستان پارسال در مجموع بیش از ۱۰۵ تُن چوب جنگلی را کشف و از ارسال آن به سایر مناطق جلوگیری کردند.

 

وی، با تأکید بر اینکه حفظ و صیانت از مراتع و جنگلها به عنوان یک سرمایه ملی وظیفه همگانی است، تصریح کرد : برای قطع و حمل درختهای باغی نیز نیاز به استعلام و دریافت مجوز از اداره های منابع طبیعی و جهاد کشاورزی است که دریافت نکردن این مجوزها منجر خواهد شد تا بار چوب کشف شده به عنوان چوب قاچاق محسوب شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت اضافه کرد: برای حفاظت دقیق از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی، حضور مردم در صحنه مهمترین رکن بوده و به همین علت سامانه ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشهای مردمی و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در سطح منابع طبیعی تعیین شده استبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد