تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۳۱ فروردين ساعت ۱۱:۲۶ بازدید: 2433      نظرات: 4      کد مطلب: 20932
آخرین وضعیت مسکن ملی در مهاباد تشریح شد

اس ام اس واریز وجه اولیه برای 6 هزار نفر دیگر ارسال می‌شود


به گزارش هاژه، رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: بعد از پایش صورت گرفته 6 هزار نفر دیگر از متقاضیان مسکن ملی برای واریز اولیه پیامک دریافت کردند.
ایرج قادری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شروع طرح مسکن ملی، بیش از 23 هزار نفر به عنوان متقاضی در سامانه ثبت نام کرد‌اند.
وی افزود: در مرحله اول، تأمین زمین برای بیش از 2 هزار  500 متقاضی صورت گرفت که بیش از نیمی از آنها عملیات عمرانی مساکن ملی را آغاز و 400 قرارداد واگذاری زمین نیز در روزهای گذشته تعیین تکلیف شده است. در چند روز آینده افرادی که قرارداد آنها آماده شده، برای عقد قرارداد رسمی به اداره راه و شهرسازی مهاباد مراجعه خواهند کرد.
قادری با بیان اینکه سال مالی 1402 آغاز نشده، تصریح کرد: با ابلاغ سال مالی به ادارات، موضوع آماده سازی در اولویت کاری اداره راه و شهرسازی قرار می‌گیرد. فعلا تصمیمی برای واگذاری این پروژه‌ها بصورت گروهی و یا پیمانکاری اتخاذ نشده و بعد از آماده سازی تعیین تکلیف خواهند شد.
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد در ادامه از پایش 8 هزار متقاضی طرح مسکن خبر داد و گفت: از این تعداد 6 هزار نفر به عنوان متقاضی موثر پیامک واریز وجه اولیه به مبلغ 40 میلیون تومان دریافت می‌کنند و متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به واریز وجه اقدام نمایند.
وی افزود: ساخت مسکن برای 16 هزار نفر در مهاباد در نظر گرفته شده اما دولت تعهدی برای تأمین زمین نداده و تنها برای ساخت مسکن در کشور متعهد شده است که در قالب نوسازی و بهسازی بافت فرسوده و ... به سرانجام خواهد رسید.
قادری در ادامه نسبت به خرید و فروش و یا انجام معاملات امتیاز مسکن در مهاباد هشدار داد و گفت: خرید و فروش مساکن ملی نه مورد تایید این اداره است و نه قابل قبول، لذا عواقب آن برعهده متقاضیان است.
وی افزود: حق مشارکت حتمی برای تمامی ثبت نام شدگان وجود ندارد و تنها یک ثبت نام ساده است و تعهدی هم برای اداره راه و شهرسازی ایجاد نشده است، لذا هرگونه معامله در رابطه با مسکن ملی از نظر اداره راه و شهرسازی فاقد اعتبار است.
رییس اداره مسکن و شهرسازی در خصوص وضعیت مساکن ملی در دست ساخت مهاباد اظهار کرد: در فاصله زمانی 1399 الی 1400 ، با واریز اولیه متقاضیان، 2 پروژه در محلات موکریان و شهرک کارمندان در قالب پروژه‌های 144 واحدی و 168 واحدی شروع به کار کرد که در پیشرفت فیزیکی آنها به 40 درصد رسیده است.
وی افزود: با توجه به کم بودن آورده اعضا، سندهای جایگزین جهت رهن در بانک صورت گرفت و برای هر پروژه جذب وام صورت گرفته است.
قادری تصریح کرد: در این بازه زمانی در قالب تعاونی‌ها هم واگذاری زمین صورت گرفته و جذب وام برای پروژه 300 واحدی موکریان صورت گرفته است.
وی در ادامه گفت: درحال حاضر 7.5 هکتار زمین در مناطق چندگانه شهر مهاباد، به 145 قطعه تفکیک شده که نیاز 800 متقاضی را تأمین خواهد کرد، این قطعات در حال طی کردن مراحل اداری است.
قادری مهمترین مشکل در  طرح مسکن ملی را کمبود زمین برای ایجاد مسکن اعلام کرد و گفت: برای رفع این مشکل، 170 هکتار زمین بصورت یک طرح میان‌کار در دستور کار قرار دارد. 
 
*الحاق زمین به شهر گوک تپه و خلیفان*
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد از الحاق 47 هکتار زمین به محدوده شهری گوک تپه و خلیفان خبر داد و گفت: با توجه تحولاتی که بین اداره منابع طبیعی و راه و شهرسازی در شهر گوک تپه صورت گرفته حدود 170 هکتار از زمینهای بخش شمالی این شهر به اداره راه و شهرسازی تحویل داده شده است.
وی افزود: از این میزان زمین پیشنهاد شده 45 هکتار به شهر گوک تپه الحاق شود.
قادری تصریح کرد: شهر گوک تپه فاقد طرح تفصیلی است و برا ی همین امر تغییر و تحولات از طریق دفتر فنی استانداری و شورای برنامه‌ریزی به شهرستان ابلاغ می شود.
وی در پایان اضافه کرد: 2 هکتار زمین به محدوده شهری خلیفان نیز در دستور کار قرار دارد که در حال طی کردن مراحل اداری است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد احمدی ۱۴۰۲/۱/۳۱
وام خانه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال عیسوی ۱۴۰۲/۱/۳۱
دوساله مارا علاف کردید من اهل مهاباد هستم به کوک تپه وخلیفان نمیروم
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدالرحمن بهروز ۱۴۰۲/۱/۳۱
با سلام وخسته نباشیدآیابرای مددجویان کمیته اقدامی انجام شده یانه؟واریزآنهاچقدرخواهدبود؟
1
2
پاسخ به این اظهارنظر

هیوا ۱۴۰۲/۱/۳۱
دو ساله 40 میلیونم واریز کردو یستاش هیچ خه به رو باسی کی نی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد