تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۶ بهمن ساعت ۱۸:۳۶ بازدید: 1562      نظرات: 2      کد مطلب: 3068

5 روستای دیگر مهاباد از نعمت گاز برخوردار شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز شنبه 16 بهمن ماه به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس، معاون استاندارو فرماندار ویژه مهاباد، بخشداران و مسئول اداره گاز جنوب استان، پروژه گازرسانی به 5 روستای بخش مرکزی مهاباد، شامل سیدآباد، گرده یعقوب، داشخانه، قره قشلاق و کهنه ده به بهره برداری رسید.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: با ملحق شدن روستای سیدآباد به محدوده خدماتی شهر مهاباد و گنجاندن آن در طرح جامع و تفصیلی شهر بخش بزرگی از مشکلات مردمی که در این روستا زندگی می کنند برطرف خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به آثار منفی مهاجرتهای روستا- شهری، بر اقتصاد منطقه و برهم خوردن توازن منطقه ای، برخورداری از امکانات رفاهی و خدماتی می تواند یکی از بهترین مکانیزم هایی باشد که از این پدیده جلوگیری نماید.

محمود زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تاخیر در گازرسانی به روستاها اشاره کرد و گفت: متاسفانه گازرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد با تاخیرهایی همراه بوده که امیدواریم با توجه به تاکید مشاور ویژه وزیر مبنی بر گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار، این پروژه با سرعت و شدت بیشتری در سال آینده ادامه داشته باشد چراکه برای دولت هم مقرون به صرف است و هزینه های بالای گازرسانی به روستاها در کوتاه مدت جبران خواهد شد.

وی در پایان گفت: از تلاش مسئولان استانی و شهرستان در راستای گازرسانی به روستاها نهایت تشکر و تقدیر را دارم اما این میزان گازرسانی قطعا متناسب با مردم منطقه و محرومیت های آنان نمی باشد و ابراز امیدواری کرد در سال آینده پروژه گازرسانی به بخش خلیفان و بخش آختاچی غربی با سرعت هرچه بیشتر آغاز شود.

شمس برهان رئیس اداره گاز شهرستان مهاباد نیز با ارائه گزارشی از پروژه گازرسانی اظهار کرد: برای گازرسانی به این روستاها، لوله گذاری به طول 26 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان صورت گرفته که با بهره برداری از آنها 514 خانوار روستایی از نعمت گاز بهره مند خواهند بود.

مسئول اداره گاز جنوب استان در آئین افتتاحیه پروژه گازرسانی به 5 روستای بخش مرکزی شهرستان مهاباد اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 48 درصد روستاهای مهاباد گازرسانی شده که با تکمیل پروژه های گازرسانی به روستاهای دیگر بیش از 50 درصد روستائیان از آن بهره مند خواهند شد.

 عکس: حسین خالندی
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلام معروفيان ۱۳۹۸/۲/۱
روستاي قاضي آبادچراگازرساني نشده