تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۷ اسفند ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 642      نظرات: 0      کد مطلب: 20717

آماری تکان‌دهنده از جان‌باختگان سفرهای نوروزی


با وجود اینکه هنوز سال تمام نشده و تعطیلات رسمی نوروز 1402 آغاز نشده است، موج نخست سفرهای نوروزی آغاز شده و سفرهای جاده‌ای تا امروز 125 کشته داده است.

 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۱۱ تصادف در سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲۵ هم‌وطن در تصادفات سفرهای نوروزی جان خود را از دست داده‌اند.

 

سرهنگ احمد شیرانی گفته «سفرهای نوروزی در مقایسه با سال قبل 12 درصد افزایش داشته است. همچنین بیشترین خروج خودرو از استان‌های تهران و البرز با 250 هزار خودرو بوده است.»

 

وی ادامه داد: بیشترین مقصد خودروهای استان تهران و البرز به سمت استان‌های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان بوده و بیشترین ورود و انباشت خودرو به استان مازندران با 44 هزار وسیله نقلیه ثبت شده است.

 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با اشاره به اینکه بعد از مازندران بیشترین ورود خودرو به استان‌های گیلان، مرکزی و همدان بوده است، گفت: در سه روز ابتدایی طرح نوروزی 111 فقره تصادف فوتی ثبت شده است که 125 هموطن طی این تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

 

به گفته شیرانی، دو هزار و 171 تصادف جرحی ثبت شده است که دو هزار و 895 نفر در این تصادفات مجروح شده‌اند. او گفته آمار تصادفات بسیار نگران‌کننده است و باید به عنوان هشدار و زنگ خطری برای رانندگان در سفرهای نوروزی باشد.

 

بر اساس اعلام این مقام راهور، بیشترین وقوع تصادفات فوتی در جاده‌های استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان بوده و کمترین وقوع تصادفات در جاده‌های استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است.

 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد