تاريخ: ۱۴۰۱ جمعه ۲۶ اسفند ساعت ۱۸:۱۱ بازدید: 485      نظرات: 0      کد مطلب: 20711

تالاب کانی‌برازان، میزبان گونە‌های در حال انقراض


به گزارش هاژه، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ۱۴ گونه پرنده از ۵۲ گونه در حال انقراض در تالاب بین المللی تالاب «کانی برازان» این شهرستان مشاهده است.

فاروق سلیمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گونه های نادر اردک سبز، اردک مرمری، اردک سر سفید، تونجه و پرندگان نایاب نظیر کفچه‌نوک، خروس سینه سیاه و پلیکان نیز در تالاب مشاهده شده اند.

وی ادامه داد: همچنین براساس آخرین طبقه بندی حفاظتی مهره داران کشور ۳۰ گونه از ۹۴ گونه پرندگان حفاظت و حمایت شده در تالاب «کانی برازان» مشاهده است است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: براساس آخرین بررسی‌ها تعداد ۷۵ گونه پرنده آبزی و کنارآبزی متعلق به ۱۱ خانواده در این تالاب شناسایی شده است که در صورت اضافه کردن گونه‌های خشک‌زی، این تعداد به بیش از ۱۸۰ گونه خواهد رسید که همین امر اهمیت تالاب را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

سلیمانی بیان کرد: این تالاب یکی از زیستگاه‌های مهم پرندگان در سطح کشور است که باتوجه به تنوع زیستی اهمیت حفظ چند برابر شده است. وی اظهار کرد: تالاب کانی برازان علاوه بر پرندگان بومی آن، همه ساله در فصول پاییز و بهار پذیرای شمار زیادی انواع پرندگان مهاجر نیز است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد