تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۷ اسفند ساعت ۲۱:۵۴ بازدید: 1017      نظرات: 3      کد مطلب: 20662
شهردار مهاباد در گفتگوی اختصاصی با هاژه

اختصاص 550 میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری و عمرانی سال جدید


به گزارش هاژه، در روزهای پایانی سال‌جاری، برنامه‌های شورای شهر و شهرداری مهاباد برای حل مشکلات محلات و آبادانی شهر یکی از دغدغه‌های شهروندان مطالبه گر است.
شهرداری مهاباد یکی از شدید‌ترین دوران رکود خود را پشت سر گذاشت، از طرفی با انبوهی از پرونده‌های حقوقی و اغلب شکست خورده روبرو بود و از سویی دیگر بحران مدیریتی و حقوق عقب افتاده کارکنان، یکی از بدترین سال‌های عملکردی شهرداری مهاباد را رقم زد.
از سال گذشته بحران حقوق کارکنان حل شده و شهرداری دست کم در یکی از با ارزش‌ترین پرونده‌های حقوقی خود پیروز میدان بوده است.
با اینحال شهروندان مطالبه‌گر مهاباد انتظار دارند در سال جدید مجموعه شورای شهر و شهرداری مهاباد هرآنچه را در چنته دارد برای رونق شهر ارائه کنند.
خبرنگار هاژه برای این موضوع به سراغ شهردار مهاباد رفت تا میزان بودجه و برنامه‌های مجموعه شورا و شهرداری مهاباد برای سال جدید را جویا شود.
شهردار مهاباد در گفتگوی اختصاصی با هاژه میزان اعتبار تعیین شده برای هزینه‌های عمرانی و جاری سال جدید را 550 میلیارد تومان اعلام کرد.
 

 
بابک رستم‌پور اظهار کرد: بودجه سال 1402 به مبلغ 400 میلیارد تومان تقدیم شورای شهر شده و 150 میلیارد تومان نیز در راستای لایحه بودجه بصورت پیوست برای صرف هزینه‌های جاری و عمرانی ارائه شده است.
وی افزود: از این میزان 400 میلیارد تومان آن قطعی و مابقی بصورت لایحه است با تخصیص منابع درآمدی خاص در بخش سرمایه گذاری و منابع درآمد پایدار شهر تأمین می‌شود.
رستم‌پور تصریح کرد: 60 درصد بودجه برای هزینه‌های جاری و مابقی به بخش عمران که شامل اجرای طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی می‌باشد، تخصیص یافته است. بودجه  ارائه شده بعد از مراحل تصویب شورای شهر و هیات تطبیق عملیاتی می‌شود.
شهردار مهاباد در ادامه از اجرا و اتمام چند طرح عمرانی شاخص در سال جدید خبر داد و گفت: توسعه 70 هکتاری فضای سبز با ایجاد چند پارک جنگلی، اجرای زیرگذر و روگذر تقاطع خانگی و توسعه کمربندی‌های حاشیه شهر، ساماندهی صنوف آلاینده و میدان تره‌بار ازجمله برنامه‌های شاخص مجموعه شورا و شهرداری برای سال آینده است.
 
پروژه‌های عمرانی
بابک رستم‌پور با اشاره به پروژه‌های عمرانی سال آینده اظهار کرد: با توجه به مشکلات ترافیک شهر، لزوم بازنگری در طرح‌های ترافیکی و توزیع سرانه‌های عبوری و ترافیکی احداث کمربندی‌های شهر را بصورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی افزود: تکمیل کمربندی پشت تپ به داشامجید و کمربندی آزادگان و دسترسی به تقاطع خانگی  که در حال مطالعه است، در دستور کار قرار دارد، چند آلترناتیو برای پروژه تقاطع خانگی مد نظر است که با به نتیجه رسیدن مطالعات، اجرای تقاطع آغاز می‌گیرد.
رستم‌پور با اشاره به حل مشکلات حقوقی کارخانه آسفالت تصریح کرد: شهرداری مالکیت کامل کارخانه آسفالت را بدست آورده و برای اجرای تعهدات در بخش آسفالت مساکن مهر آمادگی کامل داریم.
وی اضافه کرد: با ورود مسوولان رده بالا شهرستان به موضوع انتقال صنوف آلاینده، برنامه‌های خاصی برای آبادانی، توسعه شهرک صنفی تدوین شده و همزمان با آن انتقال میدان میوه و تره‌بار به خارج از شهر با جذب سرمایه‌گذار در دستور کار قرار گرفته است.
 
بازسازی پارک ملت و توسعه 70 هکتاری فضای سبز
شهردار مهاباد در بخشی از سخنان خود به توسعه 70 هکتاری فضای سبز در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات شاخص شهرداری ایجاد پارک جنگلی در داشامجید، تپه قاضی عسکر و همچنین حاشیه کمربندی آزادگان است که خرید لوله و ابزارآلات تأسیسات آبیاری انجام شده است. با اجرای این طرح‌ها سرانه فضای سبز از 6 متر به 9 متر افزایش خواهد یافت.
بابک رستم‌پور افزود: بازسازی پارک ملت به عنوان پارک هویتی و قطب گردشگری  شهر بصورت ویژه در دستور کار گرفته، همچنانکه مستحضرید این پارک در چند دهه گذشته طراحی شده و درحال حاضر کاملا فرسوده شده است
شهردار مهاباد ادامه داد: بتن ریزی و خدمات عمومی جزو برنامه‌های روتین شهرداری است ولی برای سال جدید خانگی در اولویت قرار گرفته است.
وی در پایان افزود: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هویتی شهر و بازپیرایی جزو برنامه‌های شهرداری در سال جاری است و در همین راستا کاروانسرای سیمون در دستور کار قرار دارد، حوضخانه رستم‌بیگ در مراحل پایانی قرار دارد و چند حوضخانه دیگر برای سال آینده در دستور کار قرار خواهند گرفت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لقمان ۱۴۰۱/۱۲/۱۸
متاسفانه فلکه ساعت هبچ منظره قشنگ ودیدنی ندارد وامیدواریم فلکه ای زیبا ودلنشین را بجای فلکه فعلی درست نمایند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیدرحمت حسینی ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
خسته نباشید جناب شهردار، خدا قوت انتصاب شما به عنوان شهردار تغییرات مثبت را در شهر مهاباد در پی داشته
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
عرض سلام و ادب
لطفاً درخصوص آسفالت محدوده آپارتمان های مسکن مهر شورا واقع در کوی دانش اقدام بفرمایید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد