تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۱۵ بهمن ساعت ۱۷:۵۸ بازدید: 480      نظرات: 0      کد مطلب: 3056

کاریکاتوریست کوردستانی عنوان برگزیده فستیوال جهانی «ردمن» چین را کسب کرد


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، یاسر خانبرای جوان کارتونیست و کاریکاتوریست کوردستانی در رقابت با هنرمندان مطرح دنیا توانست عنوان برگزیده دوسالانه جهانی ردمن چین را کسب کند.

گفتنی است در این فستیوال 4هزار و 217 اثر از 480 هنرمند از 68 کشور جهان با همدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت این هنرمند کورد موفق شد برای ایران  در این رقابت مهم بین‌المللی افتخار آفرینی نماید.
«یاسر خانبرای» در رشته گرافیک دانشگاه انقلاب اسلامی تهران تحصیل کرده و در زمینه طراحی، کاریکاتور و گرافیک فعالیت می‌کند.
وی پیش از این در ششمین جشنواره بین‌المللی فجر تهران، فستیوال جهانی طنز آمازون برزیل 2013 و مسابقه بین‌المللی کاریکاتور غزه عناوینی را کسب کرده است.
حضور و راهیابی به بخش فینال‌های فستیوال جهانی گالاریت ایتالیا، فستیوال جهانی پورتو کارتون پرتغال، چهارمین فستیوال جهانی مرد قرمز چین، سی و هشتمین فستیوال جهانی پیریسیکابا در برزیل، دهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران بخش دیگری از سوابق هنری در عرصه بین‌المللی و داخلی این هنرمند جوان کشورمان است.
همچنین این هنرمند کوردستانی در بخش کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی نیز طی چند سال اخیر با نشریات محلی کوردستان از جمله بخش کارتون و کاریکاتور نشریه کورده‌واری همکاری داشته و عناوینی را به خود اختصاص داده است که از جمله می‌توان به عنوان برگزیده جشنواره فرامرزی مطبوعات ایلام در سال 94 اشاره کرد.
منبع: فارسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد