تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۱:۱۸ بازدید: 431      نظرات: 1      کد مطلب: 20656
تلاش برای افزایش 2 برابری فضای سبز

شهردار مهاباد: ارتقای سرانه فضای سبز به 9 متر


به گزارش هاژه، به مناسبت هفته منابع طبیعی، برنامه‌ریزی شده تا 50 هزار نهال رایگان در مهاباد با مشارکت مردم غرس ‌شود.
بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در حاشیه مراسم درختکاری در گفتگو با هاژه اظهار کرد: شهرداری مهاباد در راستای تحقق افزایش سرانه فضای سبز، در تمامی برنامه‌های اجرا شده در سال 1401 رویکرد تکمیلی فضای سبز را لحاظ کرده است.
وی افزود: در طرح کمربندی آزادگان که درحال تکمیل شدن است، ایجاد فضای سبز پیرامون و حاشیه در دستور کار قرار گرفته است.
رستم‌پور تصریح کرد: در سال 1402 با احداث پارک جنگلی در داشامجید و تپه قاضی عسکر با مساحتی بالغ بر 70 هکتار سرانه فضای سبز از 6 متر به متر 9 افزایش می‌یابد.
آرش شهابی رییس شورای شهر مهاباد نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: درحال حاضر فضای سبز مهاباد 56 هکتار است و با اضافه شدن 70 هکتار در سال 1402 مجموع سرانه فضای سبز شهرستان مهاباد به 126 هکتار خواهد رسید.
وی افزود: اضافه شدن 70 هکتار فضای سبز در سال 1402 به شهرداری ابلاغ شده است.
وی با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز مهاباد در مقایسه با استانداردها تصریح کرد: همواره نیازمند توسعه سرانه فضای سبز در شهر مهاباد هستیم و در همین راستا 4 هکتار فضای سبز در سال‌جاری به سرانه فضای سبز مهاباد اضافه شده است 
جمال خالدی از فعالان محیط زیست نیز که در این مراسم حضور داشت با تاکید بر اهمیت درختان در حفظ آب، خاک و پاکیزگی هوا، ابراز امیدواری کرد که شهروندان بر اهمیت آن پی ببرند.
وی افزود: درختکاری امروز شاید جبرانی برای ناملایمت‌های گذشته و حال در حق طبیعت باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۱۲/۱۶
اصل،کارِ"نگهداری ورسیدگی پس ازمراسم کاشت است"نه اینکه صرفا نکوداشت روزدرختکاری وعکس گرفتن وخودنشان دادن برای رای آوردن درانتخابات ویاسوءاستفاده های دیگر.درموارد دیگرهم صدق میکند.مثلاوقتی برای روگذریا خیابانهایاپارکهاکه روشنایی تعبیه میکننددیگرپس ازآن اگرلامپهایش سوخته ونمای بصری آن زشت شوددیگرهیچکسی صاحب آن نمیشودوبرای تعمیروتعویض آن اقدامی انجام نمیگیرد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد