تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۰:۵۶ بازدید: 517      نظرات: 0      کد مطلب: 20632

راه‌یابی «چاقو، شکلات» به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم بخارست رومانی


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، رئیس انجمن سینما جوان کرمانشاه گفت: کمدی سیاه «چاقو، شکلات» به کارگردانی «هوشمند ورعی» فیلمساز کرمانشاهی در هفتمین حضور جهانی خود به بخش مسابقه بین الملل جشنواره SHORT to the Point بخارست رومانی راه یافت.
«کامران رضایی» افزود: پیش از این ورعی موفق شده بود که علاوه بر حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم زنان آمریکا و نامزدی بهترین فیلم جشنواره انطاکیه ترکیه، جایزه بهترین فیلم اکسپریمنتال از جشنواره های نورث هالیوود لس آنجلس و فیلم های کالت هندوستان را نیز از آن خود کند.
فیلمبرداری "چاقو، شکلات" را محمدرضا سکوت انجام داده و صدابرداری و طراحی صدای فیلم را حسن زاهدی و علی ابوالصدق برعهده داشته اند.
تمام مراحل تدوین و پشتیبانی فنی فیلم با همکاری هومان شیدرنگ، فرامرز بگلو و نیما نوری در استودیو پیشگامان سینمای آریا صورت پذیرفته است. همچنین ساخت موسیقی متن "چاقو، شکلات" با بهنود یخچالی بوده و تصحیح رنگ و جلوه های ویژه نیز با سرپرستی بنیامین قچاق به پایان رسیده است.
از بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده اند می توان به حمید پیش قدم و هیدا ورعی اشاره کرد.
رضایی در ادامه گفت: "چاقو، شکلات" محصول سال ۲۰۲۲ میلادی و به تهیه کنندگی مدرسه فیلم موج نو، دکتر هوشنگ ورعی و لطیفه عین جعفری فیلمی است علیه تبعیض جنسیتی که سقوط و پایان یک خانواده نابهنجار را روایت می کند.
رئیس انجمن سینما جوان کرمانشاه تصریح کرد: ورعی این بار هم به سیاق فیلم های قبلی اش به زنان قربانی از زاویه جدیدی می پردازد. وی بعد از معضلات اجتماعی همچون ایدز، فحشا، خیانت و زنان نازا با "چاقو، شکلات" مضامین تعصب و خشونت را به چالش می کشد.
هوشمند ورعی برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه اکسپریمنتال ایران از بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران پیش تر نیز در بخش مسابقه جشنواره های بین المللی متعددی از جمله میلان ایتالیا، سن پترزبورگ روسیه، بلگراد صربستان، زوریخ سوییس، استانبول ترکیه، نایروبی کنیا و مومبای هندوستان حضور داشته است.
به گفته رضایی پروژه بعدی ورعی "برزخی ها" هم اکنون در مرحله تدوین قرار داشته و داستان یک سرقت عجیب و نافرجام را در مدت زمان سی دقیقه روایت می کند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد