تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۴ دي ساعت ۱۳:۳۱ بازدید: 7074      نظرات: 0      کد مطلب: 20535

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا اواسط هفته پیش‌بینی شد


به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از ورود امواج ضعیف و ناپایدار بارشی به مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی خبر داد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: عبور امواج ناپایدار ضعیف بارشی برای امروز، تا فردا بعد از ظهر در منطقه پیش‌بینی شده که این امواج در بعضی از ساعات سبب بارش برف بصورت پراکنده در برخی مناطق و بروز پدیده مه گرفتگی می‌شود.
وی افزود: افزایش نسبی دمای شبانه بین 3 الی 4 درجه  برای امروز و فردا پیش‌بینی می‌شود.
محمدپور تصریح کرد: روز دوشنبه نیز امواج ناپایدار دیگری وارد منطقه خواهد شد که بیشتر در استان کوردستان فعال خواهد بود، ولی منطقه جنوب استان را هم بصورت ضعیف‌تر دربر خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: دمای فعلی مهاباد صفر درجه سانتیگراد است و شب گذشته دمای شهرستان مهاباد به منفی 10 درجه کاهش یافت، سردترین شهر استان در شبانه روز گذشته چالدران با 15 درجه زیر صفر و گرمترین شهر نیز شاهین‌دژ با 5 درجه سانتیگراد بود.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد با اشاره به صدور هشدار هواشناسی زرد برای امروز و فردا، اظهار کرد: با عبور امواج ناپایدار بارشی از منطقه، بروز کولاک، مه‌گرفتگی و یخبندان در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست، لذا از رانندگان تقاضا می‌شود در گردنه‌ها با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی رانندگی نمایند.
محمدپور میانگین بارندگی شهرستان مهاباد را از ابتدای سال آبی- زراعی جاری تاکنون(از ابتدای مهر ماه) 74.1 میلیمتر اعلام کرد که در مقایسه با سال زراعی گذشته 39 درصد و نسبت به میانگین نرمال 45 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی در پایان افزود: توده‌های پرفشار جوی که از ماه گذشته منطقه را دربر گرفته منجر به استقرار جوی آرام در منطقه و بارش‌ها شده، اما تحلیل مدل‌های هواشناسی حاکی از آن است که میزان بارندگی‌ در ماه‌های آینده و بهار افزایش خواهد یافت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد