تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۷:۱۸ بازدید: 955      نظرات: 1      کد مطلب: 3043

نجات معجزه آسای جان مادر باردار در اشنویه


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس هلال احمر شهرستان ارومیه گفت: نیروهای امدادی موفق به نجات یک مادر و فرزند تازه متولد شده و سه نفر دیگر از کولاک و برف شدند.

یکی از آمبولانس های اعزامی از شهرستان اشنویه به ارومیه در راه برگشت، ساعت 3 بامداد امروز چهاردهم بهمن ماه در روستای سه کانی با توجه به شرایط نامساعد جوی و برف و کولاک گیر کرده بودند که توسط نیروهای هلال احمر نجات پیدا کرده و در پایگاه امداد هلال احمر آغبلاغ اسکان داده شدند.

 حدود ساعت 5 صبح از روستای لولکان با پایگاه امداد تماس گرفته می شود و خبر از مادر بارداری می دهند که تا کنون دو بار سزارین شده و اکنون در وضعیت وخیمی به سر می برد بلافاصله نجاتگران هلال احمر به همراه دو نفر از ماماهایی که دیشب در کولاک گیر افتاده بودند و با هماهنگی و همراهی راه داری شهرستان با وجود برف و کولاک شدید به محل اعزام می شوند

گفتنی است با تلاش پرسنل هلال احمر ، راهداری و ماماهای بیمارستان نبی اکرم (ص) مادر باردار ساعت 8:07 به بیمارستان انتقال داده شد و بلافاصله تحت مراقبت درمانی و عمل جراحی سزارین قرار گرفت.

جوانمرد رییس هلال احمر شهرستان ارومیه در تشریح این عملیات گفت: نیروهای امدادی موفق به نجات یک مادر و فرزند تازه متولد شده و سه نفر دیگر از کولاک و برف شدند، این عملیات که در شرایط بد جوی و نبود دید کافی صورت می گرفت نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید که در پایان با تلاش های نیروهای راهداری، هلال احمر و فرمانداری موفق به نجات آنها شدند.

وی افزود: در محور گردنه قوشچی و جاده المهدی چندین مورد گیر کردن خودروها در کولاک وجود داشت به کمک نیروهای راهداری، بخش داری و هلال احمر رهاسازی شدند.

رئیس سازمان هلال احمر ارومیه با اشاره به اینکه سی نفر مسافر که گرفتار کولاک شده بودند در مسجد ترمینال و محل اسکان گردنه قوشچی اسکان داده شدند گفت: محورهای تردد در شرایط نامساعدی قراردارد وبه مردم توصیه می شود بدون رعایت موارد ایمنی از رفت و آمد خودداری کنند.

علی اکبر جوانمرد در پایان افزود: به علت بارش سنگین برف وکولاک، عملیات برف روبی به کندی صورت می گرد و توصیه می شود افراد بعد از کسب اطلاع از راهداری به مسافرت های برون شهری و درون شهری بروند.

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوانارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۱/۱۴
خدا نگه دار فرشته های نگهبان باشد در سختترین شرایط پشتیبان هستند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد