تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۲ شهريور ساعت ۲۳:۱۷ بازدید: 1828      نظرات: 7      کد مطلب: 20463
در سفر مدیرکل راه و شهرسازی به مهاباد

آخرین وضعیت زمین‌های آذرایثار و مسکن ملی مهاباد تشریح شد

گزارش: شلیر محمودی


به گزارش هاژه، عصر امروز مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی ضمن بازدید از پروژه کریدور شمالغرب – جنوب در محدوده مهاباد، با اعضای شورای اسلامی و شهردار مهاباد برای حل مشکلات ملکی و حقوقی دیدار و گفتگو کرد.
 
 بازنگری طرح تفصیلی و جامع شهرستان، زمین‌های دادگستری، فضای سبز تپه سیران، رفع تداخلات ملکی شهرک صنفی کاوه و طرح‌های گردشگری کمربندی داشامجید ازمواردی بود که در جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان با اعضای شورای شهر و شهردار مهاباد مورد بررسی قرار گرفت.
 
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار هاژه گفت: بازدید از وضعیت سه راهی دارلک، ترشکان و گوکتپه به منظور بررسی وضعیت و همچنین آخرین وضعیت پروژه کریدور که در حوزه مهاباد قرار دارد، بخشی از برنامه سفر امروز مدیرکل راه و شهرسازی استان به مهاباد بود.
وی افزود: بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی راه و شهرسازی استان، حدودا 2 کیلومتر دیگر مسیر دارلک به سه راهی محمدیار آماده آسفالت است که در عرض 10 روز آینده آسفالت می شود و مسیر دارلک به ارومیه تکمیل می‌گردد.
محمودزاده تصریح کرد: تکمیل بخش دیگری از مسیر دارلک به پتروشیمی و سه راه توت آغاج آماده سازی می شود و تلاش بر این است تا پایان فصل کاری به اتمام برسد.
محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی نیز در حاشیه نشست با اعضای شورای شهر و شهردار مهاباد به خبرنگار هاژه گفت: قرار است موضوع رفع تداخل 3.5 هکتار از زمین‌های شهرک صنفی کاوه، 13 هکتار از اراضی تپه سیران و سایر موارد، طی هفته آینده با حضور نمایندگان دو طرف کارشناسی گردد و بعد از آن نتیجه نهایی اعلام شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در خصوص آخرین وضعیت زمین‌های آذرایثار این شهر اظهار کرد: وضعیت زمین‌های آذرایثار تعیین تکلیف شده است و مشکلی در اینباره وجود ندارد، منتهی برخی امورات زمانبر است.
وی افزود: در رابطه با زمین‌های آذرایثار مطالبات مردمی مد نظر است و قرار نیست صرفا کارشناسی از مرکز استان به شهرستان فرستاده شود تا عددی را به عنوان قیمت زمین تعیین کند.
حمزه‌لو تصریح کرد: تعیین قیمت کارشناسی زمین چندان کار سخت و زمانبری نیست ولی قیمت زمین بایستی به گونه‌ای تعیین شود تا اعضا توان پرداخت داشته باشند.
وی اضافه کرد: سعی می کنیم در چهارچوب قانون و با در نظر گرفتن  مطالبات اعضا، زمین‌های آذرایثار را به نتیجه نهایی برسانیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در رابطه با آخرین وضعیت مسکن ملی نیز اظهار کرد: از سهم 180 هزار واحدی مسکن ملی در استان، 22 هزار واحد برای شهرستان مهاباد در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تا این لحظه 22 هزار متقاضی برای مسکن ملی در مهاباد ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 2 هزار و 200 مورد به عنوان متقاضی اصلی پالایش شده و مابقی نیز در آینده نزدیک اعلام وضعیت می‌شوند.
حمزه لو تصریح کرد: درحال حاضر 2 پروژه در شهرستان مهاباد درحال ساخت است و برای مابقی افرادی که واریز وجه اولیه انجام داده‌‌اند زمین درنظر گرفته شده است.
وی در پایان اضافه کرد: زمین برای تمامی متقاضیان شهرستان درنظر گرفته شده و مشکلی برای ظرفیت احداث مساکن ملی نداریم. 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Kamal ۱۴۰۲/۷/۱۰
وضعیت زمین های داشامجید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۴۰۲/۳/۲۶
هنوز که طرح تداخلات شمال کوی مکریان را انجام نداده اند و تمام زمینهای کشاورزان کهریزه شیخان و یوسفکند را در محدوده مسکن ملی گذاشتند، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی باید طرح تداخلات زمینهای کشاورزی را انجام دهد و زمین کشاورزان را جدا کند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیهان مجمدی ۱۴۰۱/۶/۲۳
بژی دکتر جیان براستی نمایندکی دلسوزی بژی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحمت حسینی ۱۴۰۱/۶/۲۳
همه اش حرف و وعده وعیده، 12 ساله از اعضای بدبخت زمین‌های پیام نور پول گرفتند و به اصلاح زمین فروختند الان دوباره زمین‌ها را به قیمت روز می‌فروشند به اعضا، اعضایی که با هزار بدبختی 12 سال پیش پول داده را مجبور می‌کنند با شرایط سخت تر زمین را بخرد، کجای دنیا این بی عدالتی هست
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اسعدی ۱۴۰۱/۶/۲۳
از سال ۱۳۹۹‌تا الان که شهربور ۱۴۰۱ هستش فرم های من به عنوان زن سرپرست سبز بوده و ۳ ساله منتطر پیامک بانکی هستم برای واریز وجه ولی هیچخبری نیست..همش دروغ ووعده ی تو خالی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناشناس ۱۴۰۱/۶/۲۲
من خیلی وقت ثبت نام کردم تاید نهای شدم تحت پوشش کمیته هستم پس چیشد خیلی وقطه منتظرم پیتم‌هستم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مهران ۱۴۰۱/۶/۲۲
والا بجای اینکه اقای نماینده واقای مسکن شهرسازی این همه قول وعده میدن بجاش مسکن های مهر تحویل بدن بقیه پیشکش که مدیرعاملها هی میخورن وبه جیب میزنن ومسکن ها تحویل نمیدن چون میخوان توروم بره بالا وجای دزدهاشون پر کنن .....واقعا شهر مهاباد بی مسولیترین مسول هارو داره.....

نظر خود را براي ما ارسال كنيد