تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۱:۹ بازدید: 1239      نظرات: 1      کد مطلب: 3035

انتقاد نماینده کردستان در شورای عالی استان ها از سکوت رسانه ها در قبال مرگ کولبران


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، احمد چوپانی نماینده مردم کردستان در شورای عالی استان ها صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در سی و ششمین اجلاس عمومی با اشاره به جان باختن تعدادی از کولبران در کردستان گفت: متاسفانه طی هفته گذشته شاهد بودیم که قریب به 10 نفر از همشهریان ما زیر بهمن جان دادند،  کولبران برای دریافت صد هزار تومان بارهای چند صدکیلویی حمل می کنند، تا نان در بیاورند.

وی همچنین گفت: دو نفر از کارمندان اداره برق نیز که برای بررسی علت قطعی برق به روستاها رفته بودند زیر بهمن ماندند و مردند، اما رسانه ها در این خصوص نیز سکوت کردند.

نماینده مردم کردستان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه کولبران مجوز لازم را داشته و برای امرار معاش مجبور به حمل بارهای سنگین هستند، گفت: متاسفانه حتی یک بار رسانه ها اسمی از آنها نیاوردند.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر همه اخبار معطوف به پلاسکو بود، گفت: در تهران ساختمان پلاسکویی داریم که چهار هزار نفر از آن امرار معاش می کنند، اما در استان ما اصلا ساختمان اینگونه ای وجود ندارد و فقر از سر و کول مردم بالا می رود.

چوپانی با بیان اینکه چرا حتی یک بار، یک وزیر در مورد کولبران صحبت نکرد، گفت: این افراد نه بیمه هستند نه بازنشستگی دارند و نه حتی شغلی که امرار معاش کنند ، چرا رسانه ها و روزنامه ها به مساله مرگ کولبران نپرداختند و این افراد در بهمن مریوان و سردشت زیر برف جان دادند. باید این مناطق مرزی را منطقه آزاد تجاری اعلام کنیم، چرا که بیکاری بیداد می‌کند .

نماینده مردم کردستان در شورای عالی استان ها با انتقاد از تبعیض رسانه ها، گفت: رسانه ها چرا بین پلاسکو و کولبران تفاوت قائل شدند. همه مردم عزیزهستند و انتظار داشتم حداقل در نطق اولیه چمران رئیس عالی شوراها که نام آتش نشانان آورده شد حداقل اشاره ای هم به کولبران می کردید.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در طی تذکر این نماینده گفت: جا دارد مرگ این کولبران را تسلیت عرض کرده و امیدوارم حوادث مشابه در هیچ کجای کشور رخ ندهد.

منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهر وند هستم ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
برادر عزیز جناب چوپانی گلایه فرموده اید که رسانه ها ومسولین دولتی واستانی....صحبتی ویادی ویا تسلیتی خشک وخالی به خانواده واهالی این منطقه گفته نشده.؟؟ متعجبم که چنین انتظار بزرگی را از اقایان دارید؟ این از ما بهتران کارها ومشغولیتهای مهمتری از جان این انسانها را دارند ووقت اینگونه مسایل منطقه ای و مستضعفان ندارند سرشان بکار در امدهای انچنانی و......مشغول است.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد