تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۱ شهريور ساعت ۹:۱۱ بازدید: 756      نظرات: 0      کد مطلب: 20436
واکاوی یک معضل اجتماعی در جامعه امروز توسط جامعه شناس

طلاق عاطفی، پدیده ای پنهان بین زوج ها


به گزارش هاژه به نقل از ایسنا، یک جامعه شناس گفت: طلاق عاطفی یک پدیده پنهان در بین زوج ها است.
منصوره ایزدی در گفت وگو باایسنا افزود: طلاق عاطفی یک پدیده پنهان در بین زوج هااست که می تواند منجر به پیامد های ناگوار برای خانواده ها باشد و می تواند زمینه ساز و مقدمه ای برای طلاق رسمی هم باشد.
وی با اشاره به اینکه طلاق رسمی به معنی فروپاشی رسمی، قانونی  و مشروع یک رابطه زناشویی است، تصریح کرد: متاسفانه در کنار طلاق رسمی و قانونی در جامعه شاهد یک نوع طلاق هستیم که در عین نهفتگی در فضای خانواده ، پایه های زندگی زناشویی را سست می کند و آن طلاق عاطفی است.
این مدرس دانشگاه اظهار کرد: طلاق عاطفی نوعی جدایی زوج ها از هم دیگر است که زوج ها در عین اینکه با هم زندگی می کنند فقط همدیگر را تحمل کرده و هیچ گونه ارتباط عاطفی با همدیگر ندارند.
این جامعه شناس با اشاره به اینکه طلاق عاطفی  به عواملی همچون عوامل روانی، اجتماعی، عاطفی و اقتصادی  بستگی دارد، خاطر نشان کرد: خیانت، عدم احترام و درک متقابل، عدم صداقت و اطمینان، مشاجره ودعوا، عدم ابراز علاقه درست و بیان نکردن صحیح و شفاف خواسته ها، عدم امنیت اقتصادی و سبک زندگی سنتی، دخالت های بی مورد دیگران و بی توجهی به نیاز همدیگر از جمله این عوامل هستند که منجر به طلاق عاطفی در بین زوجین می شوند.
ایزدی با اشاره به اینکه نبود آموزش در این حوزه معضل اصلی جامعه است، یاد آور شد: یکی از عوامل اصلی طلاق عاطفی ناشی از نبود آموزش و مهارت ارتباطی و  بهره گیری از  مشاوره متخصص قبل و حین و پس از ازدواج است. 
 این جامعه شناس ادامه داد: دسترسی آسان و ارزان به مشاور ، روانشناس و روانپژشک و فراهم کردن بستر فرهنگی مناسب، آموزش از طریق رسانه و فضایی مجازی و مدارس از راهکارهای کاهش طلاق عاطفی بین زوجین است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد