تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۱:۳۳ بازدید: 1523      نظرات: 0      کد مطلب: 20420

رهایی از چوبه دار بعد از 22 سال انتظار در ارومیه!


به گزارش هاژه، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از سازش در یک پرونده ٢٢ ساله قصاص نفس در ارومیه خبر داد.
ناصر عتباتی در این باره به خبرنگار هاژه گفت: ظهر امروز شنبه ۱۹ شهریور جلسه اخذ رضایت از اولیاء دم مرحوم ر– ن که 22 سال پیش توسط فردی به نام ر- ش به قتل رسیده بود و حکم قصاص نفس محکوم صادر و وی در این مدت در انتظار اجرای حکم بود انجام گرفت.
او ادامه داد: این جلسه با حضور مجیدی دادستان مرکز استان، ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه، محمدی مدیر کل اداره زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، حجت الاسلام والمسلمین محمدپور معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان و جمعی از روحانیون، ریش سفیدان و بزرگان طوایف اهل سنت در دادگستری استان برگزار شد.
عتباتی با اشاره به جایگاه رفیع عفو و بخشش گفت: حسب کلام حق تعالی در قرآن کریم و احادیث پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین علیهم السلام عفو و بخشش دارای جایگاه رفیعی است و در این فقره پرونده اولیاء دم با یک درک درست علی رغم اینکه می توانستند محکوم را قصاص کنند ولی از حق خود گذشتند و وی را بخشیده و فرصت دوباره زندگی به او دادند و این نشان از دل بزرگ و بزرگ منشی آنهاست.
او ادامه داد: این حضور برادران شیعه و سنی در کنار هم برای امری خداپسندانه خصوصاً در آستانه اربعین حسینی است بسیار ارزشمند است و نشان از تلاش و برادری برای قلع ماده نزاع و خشکاندن ریشه اختلاف است و این هشتمین پرونده قصاص نفس است که در این ایام و در راستای پویش  "به عشق حسین (ع) می بخشم" به سازش ختم می گردد.
رئیس کل دادگستری استان در پایان تاکید کرد: این جلسات سازش برای آن دسته از قتل هایی است که به صورت اتفاقی، هیجانی و بدون سبق تصمیم مجرمانه اتفاق افتاده است و شامل قتل هایی که با سبق تصمیم و نقشه قبلی و همراه با جرایم دیگر اتفاق می افتد و احساسات و عواطف جامعه را جریحه دار می کنند نیست.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد