تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ شهريور ساعت ۲۱:۴۶ بازدید: 7086      نظرات: 3      کد مطلب: 20392

برای کدام خودروها ثبت نام کنیم؟/ شانس برنده‌شدن برای کدام خودرو بیشتر است؟به گزارش پایگاه خبری تحلیل هاژه؛ چهارشنبە، ١۶ شهریور، سومین مرحلە فروش از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو شروع شدە و تا سە روز ادامە خواهد داشت.

در این مرحلە، علاوە بر تخصیص ظرفیت ۵٠ درصدی بە مادرانی کە فرزند دوم به بع خودد را پس از ١٩ آبان ١۴٠٠ بەدنیا آوردەاند، ظرفیت ٢٠ درصدی نیز بە مالکان خودروهای فرسودە اختصاص یافتە است. ٣٠ درصد باقی‌ماندە نیز شامل افراد عادی مشمول ثبت‌نام می‌شود.

مرحلە سوم تخصیص خودرو، شامل دو نوع عرضه پیش‌فروش و فروش فوق‌العادە می‌باشد. ۶ محصول از ایران‌خودرو(پژو ٢٠۶، پژو پارس سال با موتور جدید، پژو پارس TU5، راناپلاس سقف شیشەای، دناپلاس توربوشارژ اتومات و سورن پلاس جدید )، ١ محصول از سایپا(ساینا اس) و لاماری از شرکت آرین پارس در فروش فوق‌العادە عرضە شدەاند، همچنین تارا در دو نوع دستی و اتومات، دناپلاس توربو دستی و توربو اتومات(ایران‌خودرو)، ساینا اس(سایپا) و لاماری (آرین)بە صورت پیش‌فروش در سبد این سە شرکت جای گرفتەاند.

درصد برندەشدن در هر کدام از محصولات بنا بە دلایل مختلف متغیر بودە و بە عوامل گوناوگونی بستگی دارد.

یکی از دلایل اصلی کە جامعە آماری متقاضیان یک نوع خودرو خاص افزایش می‌یابد، اختلاف قیمت شرکت با بازار است برای مثال اختلاف قیمت پژو پارس tu5 در بازار و شرکت بە ٢٠٠میلیون می‌رسد، در پژو ٢٠۶ این مقدار بە ١۵٠ میلیون، در پژو پارس سال موتور جدید ١۴٠میلیون، در راناپلاس سقف شیشە ١٠۵ میلیون، در دناپلاس اتومات ١٠٠ میلیون و در سورن پلاس، حدودا ٨۵ میلیون می‌باشد.لازم به ذکر است این اعداد حدودی بوده و تحت شرایط مختلفی تغییر میکند.


از اختلاف قیمت‌ها می‌توان حدس زد متقاضیان خانوادە پژو از دیگر خودروها بیشت است و این موضوع نشانگر آن است کە شانس برندەشدن در خودروهای پژو پارس و پژو ٢٠۶ از سایرین کمتر است. اما بە عقیدە بسیاری از کارشناسان اصلی‌ترین موضوع در شانس برندەشدن در قرعەکشی‌، میزان عرضە خودرو از سوی شرکت‌هاست.


برای مثال در قرعەکشی دور اول سامانه یکپارچە، شانس برندەشدن برای سورن پلاس و رانا پلاس تقریبا برابر بود اما افراد ثبت‌نامی در گروه سورن سە برابر رانا پلاس بود یعنی برای سورن پلاس حدود ١۵٠هزار و راناپلاس ۵٠هزار نفر متقاضی داشت. شانس برندە شدن برای هر کدام یک بە ۶۵ بود بەعبارتی برای هر ۶۵ نفر یک خودرو. دلیل برابر بودن شانس برندەشدن این دو نوع خودرو در میزان عرضە آن‌ها بود.در این دور از قرعەکشی ٢هزار دستگاه سورن پلاس و ٧٠۰ دستگاه راناپلاس عرضە شدە بود. میزان عرضە خودرو پس از پایان ثبت‌نام اعلام می‌شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اکبر ۱۴۰۲/۱/۲۴
نظری ندارم فقط نگاه میکنم چون نمیتونم بخرم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فواد ۱۴۰۱/۶/۱۸
٣٠دفعه ثبتنام كرديم و برنده نشديم🌹
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

فواد ۱۴۰۱/۶/۱۸
٣٠دفعه ثبتنام كرديم و برنده نشديم🌹

نظر خود را براي ما ارسال كنيد