تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ شهريور ساعت ۱۸:۳۲ بازدید: 665      نظرات: 0      کد مطلب: 20374

تارا با نام لادا پریورا در روسیه؛ قیمت و مشخصات نسخه روسی تارا


 

در مورد قیمت تارا نیز رسانه‌های روسی پیش بینی کرده اند که نسخه پایه لادا پریورا به بیش از یک میلیون روبل نمی‌رسد، که معادل ۱۶ هزار و ۵۹۰ دلار است. این مبلغ به پول ما و با حساب دلار ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومانی، برای خریدار حدود ۵۰۱ میلیون تومان آب می‌خورد.

رسانه‌های روسی روز گذشته گزارش دادند که ایران خودرو قرار است در آینده نه چندان دور محصول تارا را در روسیه عرضه کند. اما با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت روسیه مجبور است تارا را با تغییراتی عمده به این بازار بفرستد.

این رسانه‌ها به چالش‌های پیش روی ایران خودرو برای عرضه تارا در روسیه اشاره کرده و گفته اند که محصولات ایرانی برای هوای داخل روسیه آماده نیستند. علاوه بر این، ایران خوردو تنها خودرو‌های ارزان قیمت را مونتاژ می‌کند و تعرفه‌های گمرکی در این رابطه می‌تواند قیمت فروش محصولات اش را به طور غیر منطقی بالا ببرد.

نکته دیگر هم اینکه ایران خودرو در روسیه برند شناخته شده‌ای نیست، بنابراین این احتمال وجود دارد که این شرکت خودروساز با شرکت روسی AvtoVAZ وارد همکاری شود، تا از این طریق تارا را عرضه کند. world-today-news همچنین مدعی شده که همان تعداد کمی که از محصولات ایران خودرو استفاده کرده اند، از کیفیت محصولات اش رضایت نداشته اند.

این رسانه روسی علاوه بر این احتمال داده که تارا با تغییر اسم همراه شود و به نام لادا پریورا ۲۰۲۲-۲۰۲۳ به بازار روسیه معرفی شود. علت هم این است که نسخه‌های پیشین لادا پریورا خوشنام هستند و پیش تر به پرفروش‌ترین خودرو‌های بازار روسیه تبدیل شدند. بنابراین استفاده از این نام می‌تواند توجه خریداران روسی را جلب کند.

 

البته تصاویر منتشر شده از نسخه آزمایشی تارا در روسیه نیز نشان می‌دهد که نام لادا پریورا روی در عقب تارا نقش بسته است.

مشخصات فنی نسخه روسی تارا

طبق اعلام رسانه‌های روسی، لادا پریورا به شکل پایه به یک موتور ۱.۶ لیتری ۱۰۶ اسب بخاری تنفس طبیعی مجهز می‌شود. البته این پیشرانه با توجه به شرایط اقلیمی روسیه، توسط شرکت خودروسازی VAZ توسعه خواهد یافت.

در نسخه پر هزینه‌تر نیز نسخه روسی تارا، به پیشرانه موتور ۱.۸ لیتری ۱۲۲ اسب بخاری مجهز می‌شود. هر دو نسخه نیز از یک گیربکس ۶ سرعته دستی بهره می‌برند. علاوه بر این تارا براساس اقلیم روسیه تغییراتی همچون افزایش فاصله از زمین، گرمکن صندلی‌های جلو، فرمان، شیشه جلو و آینه‌های بیرونی را خواهد داشت.

در داخل کابین نیز یک صفحه نمایش لمسی جمع و جور، یک داشبورد آنالوگ با یک صفحه نمایش دیجیتال کوچک، تهویه مطبوع و مجموعه‌ای از امکانات ایمنی اضافه خواهد شد.

 

قیمت لادا پریورا

در مورد قیمت نیز رسانه‌های روسی پیش بینی کرده اند که نسخه پایه لادا پریورا به بیش از یک میلیون روبل نمی‌رسد، که معادل ۱۶ هزار و ۵۹۰ دلار است. این مبلغ به پول ما و با حساب دلار ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومانی، برای خریدار حدود ۵۰۱ میلیون تومان آب می‌خورد. قیمت بازار این خودرو در نسخه دستی 430 میلیون تومان و در نسخه اتومات به 575 میلیون تومان می‌رسد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد